Milli Eğitimin İlk Kariyer Günleri

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kariyer Günleri programı başlatıldı.

Milli Eğitimin İlk Kariyer Günleri Malatya Spor

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kariyer Günleri programı başlatıldı.

İlköğretim okulu son sınıf öğrencilerini hayata hazırlamak ve meslek seçimlerinde rol oynayacak model kişiler ile onlara rehberlik yapmak amacıyla Kariyer Günleri toplantıları başladı.

Eski Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda başlayan Kariyer Günleri'nin ilk konuğu, belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu ve TRT Malatya Temsilcisi ve TV Malatya Genel Yayın Müdürü Bülent Yalvaç oldu.

Programda açılış konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Kariyer Günleri'nin amacını belirterek, "İlköğretim okulu son sınıf öğrencilerini hayata hazırlamak ve meslek seçimlerinde rol oynayacak model kişiler ile onlara rehberlik yapmak amacıyla Kariyer Günleri toplantıları başladı"dedi. Mesleklerin insanların hayatında önemli yer tuttuğuna dikkat çeken Mehmet Bulut, çocukların özellikle mesleki alanlarda planlamak yapmak zorunda olduklarını vurguladı.

Bulut'un konuşmasından sonra belediye başkan yardımcısı Ertan Mumcu ve TRT Malatya Temsilcisi Bülent Yalvaç, özgeçmişlerini dile getirdikten sonra meslekleriyle ilgili bilgiler aktardılar. Konuşmacılar, öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.

Kariyer Günleri'nin 6 ve 7 Mayıs programı şöyle:

6 Mayıs 2010 tarihi saat 10.00 da başlayacak programın konuşmacıları İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er ile Malatya Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Prof Dr . Rıfat Güneş olacak.
7 Mayıs 2010 günü saat 14.00 da yapılacak programa İl genel Meclis Başkanı Naci Şavata ve Malatya Cumhuriyet Savcısı Abdulkadir Gündem katılacak.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 739
Bu Ay : 2321
Toplam : 2321

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom