33 Yıllık Arkadaşlar Malatya'da Buluştu

- İstanbul Marmara Üniversitesi'nde 33 yıl önce sınıf arkadaşı olan 20 kişi Malatya'da bir araya geldi.

33 Yıllık Arkadaşlar Malatya'da Buluştu Malatya Haber

İstanbul Marmara Üniversitesi'nde 33 yıl önce sınıf arkadaşı olan 20 kişi Malatya'da bir araya geldi. 

1975-1979 yılları arasında İstanbul Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde birlikte okuyan ve dostluklarının temelini o yıllarda atan arkadaşlar , Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Malatya Temsilcisi Bekir Sözen'in daveti üzerine Malatya da buluşarak hasret giderdiler.

Aradan geçen yıllara rağmen bağlarının kopmadığını aksine giderek geliştiğini, evlenenler, çocuklarını evlendirenlerle ailenin daha da genişlediğini ifade eden Bekir Sözen, "Zaman zaman çeşitli vesilelerle değişik yerlerde bir araya gelen bizler bu kez Malatya da buluştuk" dedi.

Nemrut Dağı ve civarı, Darende Günpınar Şelalesi, Somuncubaba Külliyesi, Tohma kanyonunda rafting, Gündüzbey Kaptaj (İçme suyu kaynağı), Battalgazi, Karakaya Baraj Gölü, Battalgazi Ulu Camii, Merkezde Beşkonaklar, kanal boyu, Şire Pazarı, Akpınar, eski hal ve civarını gezdiler.

O günün öğrencileri günümüzün iş adamları, yöneticileri, çalışanları, emeklileri olarak Malatya da çok güzel günler geçirdiklerini ifade eden grubun öncüsü İş kadını Hilal Tiryaki, "İlk defa geldiğimiz Malatya'da inanılmaz keyif aldık. Sözen'in bizleri niçin ısrarla Malatya'ya çağırdığını gezip görünce anladık. Muhtelif yerlerde Malatya'ya özgü yöresel lezzetlerden oluşan yemekler yedik. Malatyalıların misafirperverliği, güzellikleri ve özellikle içme suyu kaynağı bizi çok etkiledi.

Kaptaja giriş iznini veren Malatya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere gezdiğimiz yerlerde bizlere ilgi gösterenlere teşekkür ederiz. Ayrıca Malatya'yı çok sevdik, güzel anılarla ve dostlarımıza götürmek için aldığımız kayısı ve yan ürünleriyle Dünyanın Kayısı Başkenti Malatya'dan mutlu ayrılıyoruz. Dostlarımıza da tavsiye edeceğiz" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 86
Bu Ay : 7723
Toplam : 7723

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom