Turgut Özal Tıp Merkezinden Karaciğer Nakli

Azerbaycan Bakü Üniversitesi, Karaciğer nakli programı için Malatya İnönü Üniversitesi'nden destek istedi.

Turgut Özal Tıp Merkezinden Karaciğer Nakli Malatya Haber

Azerbaycan Bakü Üniversitesi, Karaciğer nakli programı için Malatya İnönü Üniversitesi'nden destek istedi.

Azerbaycan Bakü Üniversitesi Gümrük Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Gulam Rustemov, Gümrük Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuru Bayranov ve Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret ettiler.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in makam odasında gerçekleşen ziyarette, Azerbaycan Bakü Gümrük Hastanesi'nde karaciğer nakli programının başlatılması için İnönü Üniversitesi ile işbirliği sağlanması konusunda ön görüşmeler yapıldı.

Turgut Özal Tıp Merkezi'nin sağlık alanındaki gelişmelerini yakından takip ettiklerini belirten Azerbaycanlı cerrahlar kendi hekimlerinin, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nden bir çok alanda faydalanabilmelerini sağlamak için Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile görüşme yaptıkları ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ise Azerbaycan Bakü Gümrük Hastanesi ile işbirliği yapılmasının kendilerini son derece memnun edeceğini belirterek, yapılan görüşmelerin her iki kurum için olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını söyledi.

Ön görüşmeleri gerçekleşen işbirliği çalışmaları sonuçlandığı takdirde Azerbaycan Bakü Gümrük Hastanesinden Turgut Özal Tıp Merkezi'ne eğitim amaçlı asistan gönderilecek. Ayrıca Bakü Gümrük Hastanesi'nde karaciğer nakli gerçekleştirilebilmesi için üniversitemizden destek alınacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 197
Bu Ay : 7343
Toplam : 7343

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom