Çevre Orman Seyyar Eğitim aracı Malatya'da

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın seyyar eğitim aracı Malatya'da eğitim çalışmaları yapıyor.

Çevre Orman Seyyar Eğitim aracı Malatya'da Malatya Haber

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın seyyar eğitim aracı Malatya'da eğitim çalışmaları yapıyor.

Malatya Belediyesi eski binası alanında konuşlanan çevre orman seyyar eğitim aracı hakkında bilgi veren Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Mühendislerinden Ayşegül Günaydın, "Halkımızın çevre  konularındaki bilgisini ve ilgisini artırmak için bakanlığımız tarafından 5 adet çevre orman seyyar eğitim aracı özel olarak hazırlanmış olup, çevre ve orman bilincini yükseltmek maksatlı eğitimler vermek üzere 22 Nisan-18 Haziran tarihlerinde 81 ilimizi ziyaret edecektir. Ziyaret kapsamında Malatya'da da iki gün eğitici çalışmalar yapılıyor" ifadelerini kullandı.

"Projenin hedef kitlesi, öğretmenler, öğrenciler, yerel yönetim temsilcileri, meslek odaları ve küçük esnaflar olacaktır. Proje ile su kaynakları israfının önlenmesi, temiz bir çevre oluşturulmasına katkı sağlanması, vatandaşların bireysel tedbirler alabilmesi, ağaçlandırma çalışmalarına önem verilmesi, ormanların, doğal zenginliklerin, bitki örtüsünün ve hayvanların korunması amaçlanmaktadır" diyen Günaydın, açıklamasını şöyle tamamladı:

"85 metrekare kapalı alana sahip araçlarda çevre konusunda sunumlar yapılacak, atık pil toplama makineleri yer almakta olup ayrıca isteyen kişiler karbon ayak izlerini ölçtürebileceklerdir. Araçları gezen kişiler istekleri doğrultusunda verilecek formları doldurarak çevre gönüllüsü olacaklardır."

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın çevre orman seyyar eğitim aracında vatandaşlara ücretsiz çam fidanı dağıtılırken, aracı gezen Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri de bu tür organizelerle çevre ve ormanların korunması bakamından bilinçlendirme yapılmasının önemini dile getirdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 163
Bu Ay : 1692
Toplam : 1692

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom