Ödül töreninde roman dans

Malatya Okuyor kampanyası ödül töreninde Roman öğrencilerin oyunu ilgi gördü.

Ödül töreninde roman dans Malatya Haber

Malatya Okuyor kampanyası ödül töreninde Roman öğrencilerin oyunu ilgi gördü.

Merkez Yeşiltepe Mahallesi'ndeki 13 Şubat İlköğretim Okulu'nda, Malatya Okuyor Kampanyası Mart ayı ödül töreni düzenlendi.

Törene, Vali Ulvi Saran, Vali Yardımcısı İnci Sezer Becel, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Malatya Okuyor Kampanyası'nın Koordinatörü Ahmet Turan Yılmaz, civar okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Vali Ulvi Saran, törende yaptığı konuşmada, Malatya Okuyor Kampanyası'nın kapsamı ve etkisinin artarak devam ettiğini belirtip, "Önceki ay her öğrenci 6 kitap okurken, geçen ay da aynı rakamda kitap okunmuş. Önümüzdeki günlerde bunun artacağını ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Geleceğiniz ve kişiliğinizi geliştirmek için okuyun" diyen Vali Saran, okumanın önemini anlattı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, en iyi ben okuyorum, en çok ben okuyorum, biz okuyan aileyiz, askıda kitap ve gezici kütüphane olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilen Malatya Okuyor Kampanyası'nda son ayak olan gezici kütüphane uygulamasını da Malatya Belediyesi'nin otobüs vermesi ile önümüzdeki günlerde başlatacaklarını kaydetti.

13 Şubat İlköğretim Okulu Müdürü Mikail Güven ve veliler adına ise Ali Seydi Yetkin'in konuşmasından sonra, 6, 7 ve 8.sınıf birincileri İrem Yetkin, Gülten Avcu ve İrem Yeşilkaya ile diğer öğrencilere plaket, başarı belgesi ve kitap hediyelerini, Vali Ulvi Saran, Vali Yardımcısı İnci Sezer Becel, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut verdi.

Anaokulu öğrencilerinin piyes sunduğu ve şiirlerin okunduğu törende, Roman öğrencilerin oyunu gösterileri ilgi gördü. Ayten Çoban isimli öğretmenin Roman öğrencilere roman gösterisini hazırlattığı belirtilirken, Roman öğrenci Kemal'in davul ile öğrencileri coşturması da dikkat çekti. 

Diğer yandan, Malatya Okuyor Kampanyası çerçevesinde Valiliğin okula bağışladığı 2 bin 500 kitap ile oluşturulan okulun kütüphanesini de yetkililer açtı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 549
Bu Ay : 7346
Toplam : 7346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom