Yeni yangın yönetmeliği

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) işbirliğiyle yurt çapında düzenlenen "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmenlikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" tanıtıldı

Yeni yangın yönetmeliği Bölge

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) işbirliğiyle yurt çapında düzenlenen "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmenlikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin" tanıtımı toplantısı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Okur, (TÜYAK) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turan, Gaziantep Bayındırlık ve İskan İl Müdür Vekili Ali Kaymak, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Karakuş, kurum temsilcileri ve konuyla ilgili uzmanlar katıldı.

Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Okur, "Yangından korunmak için yapılarda mühendislik ve teknik konuların iyi anlaşılması gerektiğini belirtti. Okur, Yeni yangın yönetmeliği konusunda yapılan bu toplantının uygulayıcılara faydalı olacağını temenni ediyorum" dedi.

TÜYAK Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turan ise, "Tasarımcıların, uygulayıcıların ve denetleyicilerin yönetmelikle ilgili bilgi seviyelerinin artırılarak yönetmeliğin uygulanması, yangına karşı can ve mal güvenliğinin sağlanması için bu toplantıları gerçekleştirdiklerini" ifade etti.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç da, meydana gelen yangınların birçoğunun insan hatasından kaynaklandığını belirterek "Deprem afet gibi olayların aksine, yangınlar genelde insan hatası kaynaklı durumlardır.

Yangınlarda tedbir çok önemlidir. Sönmeyen hiçbir yangın yoktur. Binalarda meydana gelen yangınlara müdahalede gerek alt yapı gerekse şehir yapısı çok önem arz etmektedir" dedi.
Şehirlerdeki İtfaiye ekiplerinin eğitim ve teknik donanımlarının önemine dikkat çeken Kılıç, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın yaptığı çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Gaziantep İtfaiyesinin eğitimli personeli ve modern teknik ekipmanları ile Türkiye'nin en iyi itfaiyeleri arasında olduğunu biliyoruz. Eski bir itfaiyeci olarak bu toplantının faydalı olacağına inanıyorum dedi.

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç yeni yönetmenlik ile ilgili ve itfaiye çalışmaları hakkında katılımcılara bir sunum yaptı.
Toplantıda, Ateş- Yangın ve Yangın Yönetmelikleri, Yangın Yönetmeliğinin İmar Mevzuatı ile İlişkisi, Kaçış Yollarının Tasarımı ve Söndürme Sistemleri konuları uzmanlarca ele alındı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 651
Bu Ay : 4095
Toplam : 4095

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom