Medeniyet İslamla Geldi

SAMSAT'TA 'KURAN VE HADİS BÜTÜNLÜĞÜ' KONULU KONFERANS - DİN İŞLERİ YÜKSEK KURULU ÜYESİ MEHMET KESKİN: - "MEDENİYET İSLAM'LA GELMİŞTİR"

Medeniyet İslamla Geldi Bölge

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Kuran ve Hadis Bütünlüğü' konulu konferansa konuşmacı olarak Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Keskin katıldı.

Samsat Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, kamu kurum ve kuruluş amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaşın izlediği konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra Kur'an-ı Kerim okunurken, Samsat Müftü Vekili Yılmaz Arı davetlilere kırmızı gül dağıttı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Keskin, İslam öncesinde batıda Bizans, doğuda İran medeniyetlerinin hüküm sürdüğünü, bu medeniyetlerin ise sadece isimlerinin medeniyet olduğunu, uygulamalarda medeniyetten uzak olduklarını söyledi. Keskin,"İslam öncesinde medeniyetten söz etmek zor. Medeniyet İslam ile birlikte gelmiştir. İslam dininde köleler dahil, bütün insanlar eşit sayılmışlardır. Bu durum o dönemin işine gelmemiş, eşitlikten vazgeçilmesi için liderlik, para ve başka şeyler teklif etmişlerdir.

Ancak, peygamber efendimiz hiçbir teklifi kabul etmemiş eşitlikten, Kur'an ve hadisin bütünlüğünden taviz vermemiştir" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 870
Bu Ay : 4668
Toplam : 4668

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom