Bu Benim Projem

İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik Bu benim Eserim Proje Yarışması'nın Malatya Bölge Yarışması sonuçlandı. Sekiz proje Türkiye finaline katılacak.

Bu Benim Projem Bölge

İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik Bu benim Eserim Proje Yarışması'nın Malatya Bölge Yarışması sonuçlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen ve ilköğretim okullarının 6.7. ve 8. sınıflarına yönelik Bu benim Eserim Proje Yarışması'nın Malatya Bölge Sergisi sonucunda Türkiye finaline gidecek olan 8 proje belirlendi. Finalist olan 8 projeden 3'ü Malatya'dan, 2'si Elazığ'dan, 1'er tane ise Adıyaman, Diyarbakır ve Tunceli illerinden seçildi.

Bölge Bilim Kurulu tarafından Fen Bilimleri Dalında Diyarbakır'dan Silvan Yatılı Bölge Okulu'ndan Fuat Varlık ve Mürsel Varlık adlı öğrencilerin hazırladığı "Merdiven çıkan valizler" adlı proje, Fen Bilimleri alanında, Malatya Doğanşehir Sürgü İlköğretim Okulu'ndan Hatice mutlu ve Muhammed Ozan Sülü adlı öğrencilerin hazırladığı "Mıknatıs düğmeli gömlek" projesi, Fen Bilimleri Dalında Elazığ Doğukent İlköğretim Okulu'ndan Mustafa Tabar ve Enes Bilen'in hazırladığı "Talaşlı filtre" adlı proje, Fen Bilimleri dalında Malatya Sakarya İlköğretim Okulu'ndan Mehmet Gültekin ve Engin Yusuf Özer adlı öğrencilerin "Yangında ilk kurtarılacak can" projesi, Fen Bilimleri dalında Elazığ Genç Osman İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'ndan Yusuf Bayrak'ın hazırladığı "Işıklı zil-uyarı sistemi" projesi, Fen Bilimleri dalında Adıyaman Petrol İlköğretim Okulu'ndan Gülbahar Gözaydın ve Ramazan Çalış'ın hazırladığı "Renkli seralar" projesi,

Matematik dalında Tunceli Özel Özmunzur İlköğretim Okulu'ndan Mücahit Furkan
Yıldız'ın hazırladığı "Parmak hesabıyla trigonometrik oran" projesi ve Matematik dalında Malatya Özel Turgut Özal İlköğretim Okulu'ndan Miray Zorluer'in hazırlamış olduğu "Aynı anda dört işlem" adlı projeler Türkiye finaline gönderilmeye hak kazandı.

Anemon Otel'de düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı İnci Sezer Becel, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve TÜBİTAK Bölge Temsilcisi Prof. Dr. İlhan İçen ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 655
Bu Ay : 4099
Toplam : 4099

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom