Malatya'da çevre yolu düzenleme çalışmaları

Malatya Belediyesi ve Karayolları işbirliği ile yapılacak olan Malatya'nın batı girişi çevre düzenleme ve yol yapımı çalışmaları ihale aşamasına geldi.

Malatya'da çevre yolu düzenleme çalışmaları Malatya Haber

Malatya Belediyesi ve Karayolları işbirliği ile yapılacak olan Malatya'nın batı girişi çevre düzenleme ve yol yapımı çalışmaları ihale aşamasına geldi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva ile birlikte çalışmanın yapılacağı İstasyon kavşağından Beylerderesi Viyadüğüne kadar olan bölümde incelemeler yaptılar.
Yapılacak çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, Malatya'nın batı girişini düzenlemek için toplantılar ve çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaların yapılacağı yerlerde de incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Karayolları olarak bu güzergahta yolları 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş olarak yapacaklarını belirten Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, "Projemizin ihalesini yaptık ve şuan ilanda, ihale süreci belli bir zaman alıyor. Malatya Belediyemizle ortak hareket ediyoruz. Belediyemizde konuyla ilgili çalışmalarını yaptı. Belediyemiz imara uygun olarak alanların terk edilmesi çalışmalarını sürdürüyor. Diğer alt yapı hatlarının deplasesi ile ilgili daha önce diğer kurumlarla protokollerimizi de yapmıştık. Önümüzde hiçbir engel bırakmadan çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, amaçlarının Malatya'nın batı girişini modern bir hale getirmek olduğunu belirterek, Karayollarının projesi üzerinde incelemeler yaptıklarını, belediye tarafından yapılacak projenin de kara yollarının yaptığı projeye uyumlu olabilmesi için istişare edip, yerinde incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Başkan Çakır, "Çalışmanın yapılacağı alan üzerinde özel şahıslara, kamuya ait terk alanları var. Bunlarla ilgili çalışmalar yaptık. Bazı yerlerin kamulaştırılması tamamlandı. Bizim yapacağımız proje de ihale aşamasına geldi. Çalışmanın kısa bir süre içerisinde tamamlanması için bütün kurumlarla ortak hareket edeceğiz. Proje uygulamada, uyumu gerçekleştirerek vatandaşlarımıza daha kısa bir sürede hizmeti yansıtacağız. Yapılabilecek bütün işleri toplantıda masaya yatırdık. İhaleler yapıldığı andan itibaren hızlı bir şekilde Malatya'ya yakışır bir düzenlemeyi yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 42
Bu Ay : 6839
Toplam : 6839

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom