Zararlı Alışkanlıklar

Malatya'da Kent Konseyi Gençlik Meclisinin organize ettiği, öğrencilere "Zararlı Alışkanlıklar" konulu konferans düzenlendi.

Zararlı Alışkanlıklar Malatya Eğitim

Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla okullara yönelik başlattığı "Zararlı Alışkanlıklar" konulu konferans Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen konferansa, Emniyet Amiri Mesut Yılmaz, Narkotik Büro Amiri Komiser Uğur Altunkara, Polis Memuru Hatice Yıldırım, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Gönül Firdevs Gül ve okul öğrencileri katıldı.

Programın açılışında Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin amaçlarından bahseden Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Gönül Firdevs Gül, Gençlik Meclisinin Malatya'da bir farkındalık meydana getirmek, toplumsal yaşamın her alanında söz sahibi olmak amacıyla herkesi bir araya getirdiğini söyledi.

Uyuşturucunun kişide ruhsal, fiziksel çöküntülere neden olduğu gibi maddi zararlarda verdiğini slayt eşliğinde anlatan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyesi Fatma Noyan, bu bağımlılığının ölümlere neden olabileceğini belirterek, sağlığımıza zarar veren her türlü maddeden uzak durmamız gerektiğini vurguladı.

Uyuşturucunun insanların psikolojisini bozarak son derece tehlikeli bir yola sevk ettiğini, insanı gerçek dünyadan kopardığına işaret eden Fatma Noyan, bu psikolojik durumların insan hayatında silinmeyecek izler bıraktığını söyledi.

Narkotik Büro Amiri Komiser Uğur Altunkara ise, madde bağımlılığının, bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımı sonucu kişinin sinir sistemine etki ederek akli, fiziki ve psikolojik dengesini bozduğunu dile getirdi.
Özenti olarak başlanan sigaranın da bağımlılık yapan bir madde olduğunu aktaran Altunkara, özenti ile başlanan sigaranın kişiye ve çevresine zarar verdiğini bu nedenle zararlı maddelerden uzak durmamız gerektiğini belirtti.

Programın sonunda bir açıklama yapan Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Gönül Firdevs Gül, "zararlı alışkanlıklar" konulu konferansın Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ve TOKİ Kaysı Kent Lisesi'nde de yapılacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 363
Bu Ay : 3920
Toplam : 3920

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom