Beyler Deresi Viyadüğü bu yıl bitirilecek

Geometrik özelikleri itibariyle dünyada ilk 20'ye giren köprü projesi olan Beylerderesi Viyadüğü'nün Aralık 2010 itibariyle bitirileceği bildirildi. Proje TOKİ'nin sosyal amaçlı bin adet konutuna denk geliyor.

Beyler Deresi Viyadüğü bu yıl bitirilecek Malatya Ekonomi

 Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habib Soluk, beraberinde AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz ve Öznur Çalık, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Beylerderesi Viyadüğünde incelemelerde bulundu. İncelemelere AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin'de katıldı.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Proje biraz uzatılmış olarak görülüyordu. Ancak inşaat alanını gezip teknik konularda bilgi alınca, biraz daha sevindik. Çok güzel bir proje yapılıyor" ifadesini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Köprü inşaatı teknik olarak ilerlesin. Bizler ödenek konusunda bir sıkıntı yaşatmayacağız. Başlaması bir umut olmuştu. Ancak bitme konusunda bazı rahatsızlıklar doğurdu. Ancak, teknik konularda bir sıkıntı yoktur. Kolay bir iş değilmiştir. Proje ilerlesin, biz ödenek konusunda bir sıkıntı yaşatmayacağız"AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, "Muhteşem bir köprü. Malatya'ya hayırlı olsun. Kendi proje yapısı ile Türkiye'de ki ilklerden bir tanesi. Tamamen Türk mühendisleri ile bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Biz inşaat alanına girip çıkarken korktuk. Emeği geçen herkesin eline sağlık" dedi.

Karayolları Bölge Müdürü Yasin Altınyuva, köprü yapımında dünyanın son sistemlerinin kullanıldığını belirterek, "Buradaki kalıpların ilerlemesi bile belli bir sisteme göre yapılıyor. Burada 28 bin metreküp bir beton dökümü yaptık. Ankara'dan bu taraftan ilk kez böyle bir hizmetin yapılıyor olması bizleri heyecanlandırıyor" şeklinde konuştu.

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habib Soluk, "Buranın adının Beylerderesi olduğunu bilmiyordum. Ancak yapılan bu köprü ile burası beyler sıfatını almıştır. Ancak Malatyalılara burada bir iş döşüyor. Burayı güzel bir mesire alanı yapsınlar. Aksi takdirde yazık olur. Burası devasa bir proje. Burada kullanılan malzemelerle Beydağı eteklerinde TOKİ tarafından yapılan konutlardan eğer lüks ise 500 konuta, yok eğer sosyal konut olursa 1000 tane konuta denk geliyor. Burayı 2010 yılında istiyoruz. Ancak projenin teknik şartları nedeniyle 2011 yılına da sarkabilir. Biz her türlü desteği vereceğiz" ifadelerini kaydetti.

Bu arada, Beylerderesi Viyadüğü'nün hizmete girdikten 4 yıl sonra maliyetini amorti edeceği belirtildi. Köprü betonarme dengeli konsol yapım metodu ile yapılıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 348
Bu Ay : 866
Toplam : 866

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom