Malatya Valiliği'ne yeni logo

- Malatya valiliği'ne yeni logo - bin 81 eser arasında Elif Şit'in eseri logo olarak belirlendi

Malatya Valiliği'ne yeni logo Malatya Haber

Malatya Valiliği için yeni logo belirlendi. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Elif Şit'in eserinin Malatya Valiliği Logosu olarak belirlendiği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Sürekli yenilenen ve gençleşen, hem tarihi değerleri, hem çağdaş nitelikleriyle yüksek yaşama standartlarına sahip ve örnek bir şehir olma yolunda kendini sürekli geliştiren Malatya'nın bu özelliklerini yansıtacak ve Malatya Valiliği kurum kimliğinde kullanılacak, özgün amblem/logonun tasarlanması amacıyla 18 Ocak 2010-15 Mart 2010 tarihleri arasında bir yarışma düzenlenmiştir" şeklinde belirtildi.

"Yarışmaya 441 kişi bin 81 eserle katılmış olup, Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK) Başkanı Yeşim Demir, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof.Hasip Pektaş, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof.Fikret Uçar, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Öğretim Görevlisi Fazıl Ercan ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümünden Okutman Fehmi Kolçak'tan oluşan seçici kurul 21 Mart 2010 tarihinde tüm eserleri tek tek değerlendirmiş, değerlendirme neticesinde; yarışmaya ELFİDA Rumuzu ile İstanbul'dan katılan Elif Şit'in eseri Malatya Valiliği Logosu olarak belirlenmiştir. Valiliğimizce de seçici kurulun kararı uygun görülmüştür" denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:

"Bir logonun kavram veya bilgileri en kısa sürede net biçimde ifade etme becerisi taşıması gerektiğinden hareketle bu logoda M harfi, kemerler, Malatya'nın tarihi dokusunu çağrıştıran formlar ve Kayısı biçimi ustalıklı bir biçimde dengeli olarak bir araya getirilmiştir. Ayrıca leke değeri olarak da çok güçlü bir forma sahiptir. Küçüldüğü zaman bile anlamından yitirmeler olmamaktadır. T.C Malatya Valiliği sözü de doğru bir dizayn ile yerleştirilmiştir. Seçilen renklerde hem kurumsal hem de dinamik bir tercih kullanılmıştır."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 114
Bu Ay : 6094
Toplam : 6094

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom