Başkan ÇAKIR'dan arıtma tesisine ziyaret

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve basın mensuplarıyla birlikte Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulundu.

Başkan ÇAKIR'dan arıtma tesisine ziyaret Malatya Ekonomi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve basın mensuplarıyla birlikte Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulundu.

Gerçekleşen Atıksu Arıtma Tesisi inceleme gezisi sırasında, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Arıtma Tesisinin 24 saat sürekli çalıştığını belirtirken, MASKİ Müdür Yardımcısı Oktay Özelçi de tesisin teknik yönü ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Bu arada, Malatya Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında, Karakaya Baraj Gölü'nde yaşanan balık ölümlerinin, Belediyemize ait Atıksu Arıtma Tesisi'nde, suların arıtılmadan baraja akıtılmasından kaynaklandığı iddia edilmiştir.

Dünyanın sayılı modern arıtma tesislerinden birisi olan Belediyemize ait Atıksu Arıtma Tesisi, düzenli ve sorunsuz bir şekilde 24 saat esasına dayalı bir şekilde çalışarak, atıksuları arıtmaktadır.
Yayınlanan haberlerde iddia edildiği gibi Atıksu Arıtma Tesisi'nin elektrik tasarrufu yapılması amacıyla çalıştırılmadığı ve balık ölümlerinin de bundan kaynaklandığı iddiaları gerçek değildir.
Atıksu Arıtma Tesisi'nin bağlı olduğu Belediyemiz MASKİ Müdürlüğü tarafından baraj gölünde balık ölümlerinin tespit edilmesi üzerine bir dizi araştırma ve tahliller yapılmış, yapılan tahliller sonucunda Boran Deresi ile sulama kanalı olan Şahnahan A Ana kanalından gelen suların kirli olduğu tespit edilmiştir. Bu durum Battalgazi Kaymakamlığına da bildirilmiş ve ayrıca İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Atıksu Arıtma Tesisi ile söz konusu yerlerde numune alınarak tahlil için Adana'ya gönderilmiştir. Özellikle Şahnahan A Ana kanalından gelen atık suların endüstriyel atık su olduğu tahmin edilmektedir" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 472
Bu Ay : 7269
Toplam : 7269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom