Hak kaybı olmadı

Malatya kent içi doğal gaz dağıtım işini üstlenen Malatya Gaz, şirketin yüzde 8.22'lik hissesini Malatya Belediyesine devretti. Başkan Çakır, Malatya'nın ve Malatyalıların bir hak kaybının söz konusu olmadığını ifade etti.

Hak kaybı olmadı Malatya Ekonomi

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, doğal gaz dağıtım lisansı ihalesini kazanan şirketlere belediyelerin yüzde 10'luk bedelsiz ortaklığının kanuni bir hak olduğunu belirterek, Malatya'nın ve Malatyalıların bir hak kaybının söz konusu olmadığını bildirdi.

     Çakır, şu bilgiyi verdi:
     ''Göreve geldiğimizde belediyenin doğal gaz şirketine ortak olmadığının tespit edilmesi üzerine derhal çalışmalara başladık. Malatya Doğal gaz Dağıtım A.Ş'nin gaz dağıtım lisansı aldığı ilimizde, Malatya Belediyesinin haricinde 13 ilçe ve belde belediyesi bulunuyor. 4646 sayılı yasa, yüzde 10.7'lik hisseden bu belediyelerin de nüfusları oranında pay almasını öngörüyor. Bu belediyeler arasında yüzde 10'luk hissenin paylaşımı konusunda meclis kararı alındı. Bu doğrultuda belediyemizin hissesi yüzde 8.22'dir. Malatya Doğal Gaz A.Ş'den hisse devri talebinde bulunmamız sonucunda şirket hissesinin yüzde 15'ini Yeşilyurt, yüzde 6'sını Gündüzbey, yüzde 13'ünü Bostanbaşı, yüzde 18'ini Yakınca, yüzde 32'sini Battalgazi, yüzde 7'sini Şahnahan, yüzde 15'ini Dilek, yüzde 9'unu Hatunsuyu, yüzde 3'ünü Hasırcılar, yüzde 24'ünü Orduzu, yüzde 24'ünü Hanımınçiftliği ve yüzde 2'sini de Topsöğüt Belediyesine bedelsiz olarak devretmeyi kararlaştırmıştır. Bu durum karşısında Malatya ve Malatyalıların herhangi bir hak kaybı olmamıştır.''
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 724
Bu Ay : 3208
Toplam : 3208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom