Mezarlıklar ağaçlandırılıyor

Orduzu beldesinde mezarlıkların ağaçlandırılması için çalışma başlatıldığı, ilk etapta 300 fidan alındığı, 300 çam fidanı siparişi daha verildiği açıklandı.

Mezarlıklar ağaçlandırılıyor Malatya İlçe

Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekin, yaptığı açıklamada, ağaç dikiminde belediye çalışanlarının yanı sıra gönüllü olarak vatandaşların da katıldığını belirtti.

     Ekin, şunları kaydetti:
     ''Yaşayan vatandaşlarımıza hizmet ettiğimiz gibi zamanında beldemize hizmet etmiş ölülerimize de hizmeti borç biliyoruz. Bu çerçevede mezarlıklarımızı yeşillendirme kararı alarak bugünden itibaren start verdik'' dedi.
    
     Yollar genişletiliyor
    
     Beldede dar yolların genişletildiğini, bahçe aralarına yapılan evlere yollar açıldığını ifade eden Ekin, okul yollarının uzaklığı ve taşıma sorunundan dolayı okuyamayan gençlerin sayısının her yıl biraz daha azalmasının kendisine umut verdiğini belirtti.
     Ekin, şöyle konuştu:
     ''Şanlıkaya'dan okumak için bir bir güçlükle okula giden gençlerimizi hatırlıyorum. Büyük çilelerle okuyorlardı. Ancak onların sayısı çok azdı. Şimdi okumayan genç yok gibi. İşte bu da yolların açılması, ulaşımın kolaylaşmasından kaynaklanıyor. Açılan her yolun yarınlara umut olduğunu düşünüyorum.''
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 261
Bu Ay : 16397
Toplam : 16397

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom