Çanakkale'ye giden kafile döndü

İl Özel İdaresi'nin organizesi ile 'Malatya şehitleri ile buluşuyor 'sloganı ile Çanakkale'ye giden kafile döndü.

Çanakkale'ye giden kafile döndü Malatya Kültür-Sanat

Eski belediye yanında yolculuğunu saat 16,30 gibi noktalayan Çanakkale'ye gidenler, memnun olduklarını söyledi. İl Özel İdaresi Genel sekreteri Sami Er, kendisinin de katıldığı geziyle ilgili yaptığı açıklamada, "12 Mart günü öğleden sonra Malatya'dan hareket ettik. 7 otobüs ile 367 kişi gittik.13 Mart günü sabah Çanakkale'de idik. Akşama kadar dolaştık" ifadelerini kullandı. 

 Duygu yüklü bir halde döndük
 
'Malatya şehitleri ile buluşuyor 'sloganı ile hareket ettiklerini hatırlatan Sami Er, "Çanakkale savaşlarının önemini yerinde görsünler diye böyle bir gezi düzenledik. Çanakkale, Şehitler Haftası nedeniyle memleketin birlik, beraberlik kardeşlik hukukuna ihtiyaç olduğu bir günde gezi düzenleyerek, duygu yüklü bir halde döndük. Burada, 20–25 yaş arasında, 177 kayıtlı Malatyalı şehidimizi gördük. Kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Benzerlerini de kendi teşkilatlarında uygularlar diye düşündük. Verimli geçti. 20 saat gittik, 20 saat geldik. Katılımcılar, bir daha gider, bir daha döneriz dediler. Katılanlara teşekkür ederim" dedi. 
 Çanakkale gezisine katılanlardan, Darende ilçesi Gökçeören Köyü Muhtarı Hulusi Şahin, Malatya Fikir Adamları Derneği 2. Başkanı İbrahim Tokay, Öğretmen Enver Kalaycıoğlu ve emekli öğretmen Mahmut Oğuz, 'Malatya şehitleri ile buluşuyor 'sloganı ile düzenlenen geziden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirip, emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 223
Bu Ay : 5417
Toplam : 5417

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom