Öz'den, ''kayısılı'' toplantı

TBMM İdare Amiri, AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, kayısıdan kadınlar için yapılan kozmetik ürünleri ile kayısının insan sağlığı için faydalarını anlattı.

Öz'den, ''kayısılı'' toplantı Malatya Siyaset

Öz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, genellikle karanfil dağıtıldığını ancak kendisinin kadınların sağlığı ve cildi için önem arz eden kayısı ürünlerini vermeyi uygun bulduğunu belirtti.

     Yazın sofrada taze meyve olarak yenen kayısının; kurusu, hoşafı, kompostosu, reçeli, marmeladı, şurubu, meyve suyu, şekerlemesi, pestili ve tatlısının yapıldığını ifade eden Öz, Türkiye'nin, kuru kayısı pazarının yüzde 80'ini elinde tuttuğunu kaydetti.
     Ömer Faruk Öz, kayısının faydalarını şöyle sıraladı:
     ''Beynin düzenli çalışmasını sağlar, stresi azaltır. Karaciğerin tahrip olan kısmının tamirini yapar. Kemiklerin çok daha düzgün ve sağlam olmasında önemli rol oynar. Kan yapımını artırarak, kansızlığa engel olur. Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin meydana gelmesine engel olur. Böbreklerde tas teşekkülünü azaltır. Üreme sistemi üzerinde önemli rolü bulunup, fındığın bilinen özellikleri kayısı için de geçerlidir. Kansere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Dişlerin daha sağlam ve kuvvetli olmasında önemli rol oynar. Kalp kaslarını kuvvetlendirir ve daha düzenli çalışmasını sağlar.''
    
    Kozmetik sanayinde önemli bir yere sahip
    
     Ömer Faruk Öz, kayısının bunların dışında, kozmetik sanayinde de önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
     Kayısının, cildin aknelerden arınmasına, gençleşmesine, doğal nem seviyesine ulaşmasından, saç dökülmesi ve cilt hücrelerinin beslenmesine kadar pek çok etkiye sahip olduğunu belirten Öz, kayısıdan sabun, yağ ve krem üretildiğini kaydetti.
     AK Parti'li Öz, kayısı sabununun, saf kayısı yağı ve zeytinyağından üretildiğini, cilt hücrelerini besleyerek cildin ideal nem oranını koruduğunu, saç dökülmesine ve kepeğe karşı etkili olduğunu bildirdi.
     Kayısı kreminin faydalarını da anlatan Öz, ''Kayısı kremi, günlük cilt bakımı için ideal bir kremdir. Aktif doğal nemlendiriciler sayesinde, cildinizi yağlandırmadan yumuşaklık ve canlılık vererek ipeksi bir doku sağlar. Cildin nem kaybını önleyip kurumamasını ve yenilenmesini sağlayan doğal kayısı yağı, E vitamini ve balmumu içerir'' dedi.
     TBMM İdare Amiri Öz, bu nedenlerle, hem beden sağlığı hem de cilt sağlığının korunması bakımından kayısının bolca tüketilmesinin uzmanlarca önerildiğini bildirdi.
     Kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Öz, ''Zaten güzel olan Türk kadınlarının, kayısı kullanarak güzelliklerini daha da artırmalarını diliyorum '' dedi.
     Ömer Faruk Öz, Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
     Öz, daha sonra basın mensuplarına, kuru kayısı ile kayısıdan yapılan kozmetik ürünleri dağıttı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom