Köprülerin açılacağı günü bekliyorlar

Hekimhan ilçesi Yağca köyünde inşaatı devam eden köprünün biran önce tamamlanmasını isteyen köylüler, emeği geçenlere teşekkür ediyor.

Köprülerin açılacağı günü bekliyorlar Malatya İlçe

Hekimhan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı'nca 2009 yılında Köyleri Destekleme Projesi (KÖYDES) programı kapsamında ihale edilen ve yapımı devam eden köprünün tamamlanmasını isteyen Yağca köyü vatandaşları büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla bekliyorlar.

İl Özel idaresi Genel Sekreteri Sami Er yaptığı açıklamada şunları söyledi:
''Hekimhan Yağca köyü vatandaşlarının köprü ihtiyaç taleplerini yerinde incelemek için gittiğim de köylü vatandaşların binek hayvanlar üzerinde gür akan sular içinden karşıdan karşıya geçmeye çalıştıklarını gördüm. 70–80 yaşlarında isminin Süleyman Doğan olduğunu öğrendiğim vatandaş geçmiş yıllarda bu dereden aynı şartlarda geçerken aile fertlerinden 3 kişiyi sel sularına kaptırdığını ölümle sonuçlanan bu üzücü olaydan sonra Süleyman amcanın sürekli bir köprü yapılması için yetkililerin kapısını aşındırdığını söyledi. Yaşının çok ileri olduğunu eğer köprü yapılmadan ölüp giderse gözlerinin açık gideceğini belirtti. Gördüğüm bu manzara karşısında yapımına karar verilecek olan köprü inşaatının biran önce başlatılmasına ilgili müdürlerime bildirdim. 2009 yılı sonuna doğru bu köprü inşaatı başladı. Bu köprü geniş bir dere yatağının üzerinde kurulmakta. Yağışların deredeki su seviyesini yükseltmesinden dolayı zor şartlarda köprünün ayaklarını dikebildik. Üzerine atacağımız tablanın da yapımı tamam. Fakat yağışların uzun sürmesi nedeni ile köprünün tablasını atamadık. Tablanın yerleştirilmesi için yağışların kesilmesini ve havaların ısınmasını bekliyoruz. İnşallah bu köprünün açılmasını Süleyman amcada görür''dedi.
Yağca Köyü Muhtarı İbrahim İzci ise, 'Köyümüzü dere yatağı ikiye bölmekte bu taraftaki mahallede 20 hane var. Sonbahar yağışları ile artan sel sularından dolayı yaz başına kadar köyün karşı mahallesinin şehirle ulaşım kesilmektedir. Zorda kaldığımız zamanlarda bütün tehlikeleri göze alarak karşıdan karşıya ulaşımı traktörler ile yapmaktayız. Havaların ısınması ve suların azalması ile köprü tablası yerleşecek, inşaat bitecek köprü ulaşıma açılacaktır. Çocuklarımız, 70–80 yaşındaki köyümüzün yaşlıları bu köprünün bitmesini büyük bir heyecanla bekliyorlar. Köprü yapımında emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 486
Bu Ay : 4284
Toplam : 4284

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom