Belediyeye ruhsat sorusu

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren hayvanları koruma amaçlı derneklerin temsilci ve üyeleri, standartlara uymadığını iddia ettikleri Malatya Belediyesinin hayvan barınağının ruhsatlı olup olmadığının açıklanmasını istedi.

Belediyeye ruhsat sorusu Malatya Haber

Bazı sivil toplum örgütleri Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ve Çevre ve Orman Müdürlüğüne dilekçe vererek, hayvan barınağı hakkında bilgi istedi.

     Ülkenin çeşitli kentlerinden hayvan hakları derneklerince gönderilen dilekçelerde Hayvanları Koruma Kanununun Uygulama Yönetmeliğinde bakım merkezlerinin taşıması gereken özelliklerin açıkça belirtildiği, Malatya'daki hayvan barınağının bu kriterlere uygunluk sağlamadığı iddia edildi.
     Tüm bakım merkezlerinin ruhsatlı olması gerektiğine işaret edilen dilekçelerde, hayvan barınağının ruhsatlı olup olmadığına da yanıt verilmesi istendi.
Barınakta darp edildiği iddiası
Bu arada Can İçinde Can Ol Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (CANHAYKODER) Başkanı Filiz Yenier, yaptığı açıklamada, rutin olarak yaptığı kontrolleri yapmak üzere gittiği hayvan barınağında görevli veterinerin saldırısına uğradığını, veterinerin kendisine hakaret ve şiddet uyguladığını ileri sürdü.
     Jandarmaya verdiği ifadede şikâyetçi olduğunu dile getiren Yenier, Malatya Belediyesine ait hayvan toplama ve kısırlaştırma merkezinde belli aralıklarla inceleme yaparak, hayvanlara yiyecek götürdüğünü kaydetti.
     Yenier, şöyle konuştu:
     ''Belediyeye ait barınağa belli aralıklarla giderek hayvanları kontrol ediyorum. Orada bulunan bazı yavruların olmadığını fark edince, ölmüş olabilecekleri şüphesiyle sordum. Hayvanları bakım için gönüllülere verdiklerini söyleyince ben de kendilerinden hayvanların verildiği kişilerin adreslerini istedim. Bunun üzerine başlayan tartışma sonrasında veteriner hekim Sami Altaş, hakaret ederek bana vurmaya başladı. Aldığım doktor raporuyla birlikte jandarmaya müracaat ederek, şikâyette bulundum.''
     Malatya Belediyesi Hayvan Barınağında görevli veteriner hekim Sami Altaş, olayın bir iddiadan ibaret olduğunu savunarak, ''Konuyla ilgili zaten şikâyette bulunulmuş, benim söyleyebileceğim çok fazla bir şey yok'' dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 7
Bu Ay : 15055
Toplam : 15055

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom