Drejanlılar Derneği'nden eğitime katkı

Malatya'daki Drejan Aşireti'nin sivil toplum kuruluşu olan Drejanlılar Derneği, Yazıhan ilçesindeki Abdurrahman Serttaş İlköğretim Okulu'na, kitap bağışında bulundu.

Drejanlılar Derneği'nden eğitime katkı Malatya Eğitim

Drejanlılar Derneği'nde Kardeş Okul Projesi nedeniyle düzenlenen törene İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, Yazıhan Milli Eğitim Müdürü Fethullah Taylan, Yazıhan İl Genel Meclisi Üyeleri Nebi Yiğit ve Cafer Kuşdoğan, Drejanlılar Derneği Başkanı Nevzat Öztürk, Yazıhan Abdurrahman Serttaş İlköğretim Okulu Müdürü Şükrü Deveceloğlu ile birlikte çok sayıda Drejanlı katıldı.

Drejanlılar Derneği Başkanı Nevzat Öztürk, Drejanlılar Derneği'nin eğitime katkı sunmayı sürdürdüğünü belirterek, "Bu yıl 30 öğrencimize burs verdik. Eğitime olan katkımızı Yazıhan Abdurrahman Serttaş İlköğretim Okulu ile kardeş okul olarak sürdüreceğiz. Bu okulumuza ilk aşamada kitap hediye ediyoruz, ancak okulumuzun sorunlarıyla ve ihtiyaçları ile yakından ilgileneceğiz" dedi.
Yazıhan Milli Eğitim Müdürü Fethullah Taylan ise, ilçede kitap kampanyası başlattıklarını belirterek, ilk desteğin Drejanlılar Derneği'nden gelmesinden dolayı teşekkür etti.
İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Drejanlıların bir arada birlik ve beraberlik içinde olmasının sevindirici olduğunu söyleyerek, bu birlik ve beraberliğin sürdürülmesini temenni ederek, dernek yöneticiliğinin zor bir görev olduğunu ifade etti.
Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya ise, "Dernek yöneticiliği yapılınca, insanlar bazen, 'Bunların bir hesabı var' diyebiliyor. Bu yanlış bir düşünce. Eğer dernek yöneticiliği ile bir yere gelinseydi, 7 kişi bir araya gelip, dernek kurar. O nedenle Drejanlılar Derneği yönetimine sonuna kadar destek vermeliyiz" şeklinde konuştu. Törende katılımcılara çiğ köfte ikramı yapıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 493
Bu Ay : 4050
Toplam : 4050

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom