Tecde Eğitim ve Kültür Derneğinden Mevlit Programı

Tecde Eğitim ve Kültür Derneği Mevlit Kandili dolayısı ile bir program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Dernek başkanı İshak Güven, Merkez camii hocası Hikmet Atalan ve Müezzin Mustafa hoca, Reşadiye camii imam hatibi Ebubek

Tecde Eğitim ve Kültür Derneğinden Mevlit Programı Malatya İlçe

“Allah’ın rızasını hedef alıyoruz”

Programın açılışında bir konuşma yapan, Dernek başkanı İshak Güven, Peygamberimiz Hz. Muhammet (sav) in doğum yıldönümü dolayısıyla Tecde Eğitim ve Kültür Derneği tarafından bir program hazırladıklarını belirterek; “ Tüm insanlık için model olan Peygamberimiz (sav) ‘i anmak, anlamak ve yaşamak adına sizinle beraber olmak daha bir güzel ve sevindiricidir. Tüm çalışmalarımızı Allah’ın rızasını hedef alarak yapmaya çalışıyoruz. Tecde’miz adına eğitim ve kültür noktasında daha iyi, en iyi ne yapabiliriz düşüncesi ile hareket etme gayreti içerisindeyiz. İnşallah derneğimize ilgi göstererek üye sayımızın artacağı inancındayım. Her güzel faaliyetin mükâfatından hissedar olmak isteyen kardeşlerimizin artması daha iyi hizmetleri getirecektir” dedi.

Programda Merkez Camii hocası Hikmet Atalan ve müezzin Mustafa hoca mevlit ve ilahiler okuyarak davetlilere duygulu anlar yaşattılar.
“Peygamberimiz (sav)’i yad etmek ve anlamak, onun hayatını anlayarak yaşamak demektir”
Reşadiye Camii imam hatibi Ebubekir Yaşa’da yaptığı konuşmasında gecenin önemine değinerek, “Peygamberimiz (sav)’i yad etmek ve anlamak, onun hayatını anlayarak yaşamak demektir. O, insanlığı şirkten kurtarıp Allah’a kul olmaya davet etti. İnsanlara Tevhidi net olarak anlayıp ve yaşamalarına çalıştı. Helal ve haram hudutlarına dikkat etmemize çalıştı. İyiliği emrederek kötülükten sakındırmaya çalıştı. Büyüklere saygı küçüklere sevgiyi, Anne babaya iyilik yapmayı öğretti. Peygamberimiz (sav)’in amacı Allah’tan aldığı mesajı onun razı olduğu şekilde yaşamak ve yaşatmaktı” dedi.
Daha sonra davetlilere Derneğin çalışması ile ilgili tanıtım filmi izletilerek arkasından ikramlarda bulunuldu.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 610
Bu Ay : 3094
Toplam : 3094

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom