Isparta heyetinden Naci Şavata'ya ziyaret

Isparta'dan meyvecilik alanında, inceleme ve araştırma gezisi için ilimize gelen heyet, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata'yı makamında ziyaret etti.

Isparta heyetinden Naci Şavata'ya ziyaret Malatya Haber

Isparta İl Genel Meclisi Başkan Vekili Veli Gök de konuşmasında, "Malatya'ya ziyaretimize vesile olan Yeşilyurt eski kaymakamı, şu anki Eğridir Kaymakamı Serdar Cevheroğlu'nun selamlarını getirdik. Meyvecilik alanında, inceleme ve araştırma gezisi için geldik. Ayrıca il genel meclis başkanını da ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldık. İl Genel Meclis başkanımızın Malatya çok emekleri olduğunu öğrendik. Kendisinin birikimlerinden faydalanmak istedik" ifadelerini kullandı.

Isparta'nın Eğridir Özel İdare Müdürü Mehmet Olgun da, "İlçemiz genelde tarımla uğraşmaktadır. Bunların başında elma, gül ve çeşitli meyveler gelmektedir. Bizler bir kooperatif kurarak özellikle elmanın iyi yetiştirilebilmesi için sık sık eğitim semineri veriyoruz. Bunun da meyvesini alıyoruz. Şu anda tüm üreticilerin elmalarını değerlendirmek için soğuk hava depoları oluşturduk ve standardı yakaladık" dedi.
Muhtarlar Derneği Başkan Vekili ve aynı zamanda Ziraat Odası Başkanlığı görevini sürdüren Bayram Polatbaş da, 365 bin ton rekoltesi olan kayısı ili olduklarını belirtip, "Ama maalesef, sizin elma ve diğer ürünlerde aldığınız mesafeyi biz daha alamadık. Sizlerin soğuk hava depoları olduğunu öğrendik. Maalesef Malatya'mızda daha meyve ile ilgili soğuk hava depolarımız yok" şeklinde konuştu.
İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata da konuşmasında, "Başkanlarımız meyvelerin nasıl değerlendirdiklerini çok iyi izah ettiler. Bizler de kaysı üreticisinin kaysıyı nasıl değerlendirecek diye çalışma yapıyoruz. Bilindiği gibi bizlerde şehrin çıkışlarına soğuk hava deposu yapmayı düşünüyoruz" dedi.
Isparta heyeti, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata'ya, Eğridir'den getirdikleri yöresel meyveleri ve gülden yapılan çeşitli kozmetik ürünleri ikram ettiler. İl Genel Meclis Başkanı Şavata ise kuru kayısı hediye etti.
Isparta İl Genel Meclisi Başkan Vekili Veli Gök, İsparta ili Eğridir ilçesi İl Özel İdare Müdürü Mehmet Olgun, Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Yeşilyurt İl Genel Meclisi Üyesi Cercis Taşdemir ve Isparta'nın Eğridir ilçesine bağlı 20 köy muhtarı Malataya İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata'yı ziyarette, yöresel meyveleri ve ürünleri hediye ettiler.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 135
Bu Ay : 1703
Toplam : 1703

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom