Çirkin görüntüye bahar temizliği

Vali Ulvi Saran, şehirlerarası yolların kenarının çöplerle dolu olduğunu, bazı yerlerde kırık dökük binalar, paslanmış tabelalar bulunduğuna dikkat çekerek, “İyi olmayan görüntüleri bahar çevre temizliği kampanyası çerçevesinde ortadan kaldırmak ist

Çirkin görüntüye bahar temizliği Malatya Haber

Malatya'da bahar çevre temizliği kampanyası başlatıldı. İl Özel İdaresi Salonu'nda, 'İl çevre düzenleme ve geliştirme toplantısı' yapıldı. Vali Ulvi Saran'ın başkanlık ettiği 'il çevre düzenleme ve geliştirme toplantısına, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, daire amir ve müdürleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Çevreye özen göstermiyoruz
İl çevre düzenleme ve geliştirme toplantısında konuşma yapan Vali Ulvi Saran, "İyi giyiniriz, her gün tıraş oluruz. Üstümüze ve başımıza niye önem veriyoruz? Gerekli saygı, ilgi ve alaka görmek için. Ancak kendimize gösterdiğimiz özeni çevreye göstermiyoruz" ifadelerini kullandı.
Parayla ilgisi yok
Özellikle şehirlerarası yolların kenarının çöplerle dolu olduğunu, bazı yerlerde kırık dökük binalar, paslanmış tabelalar bulunduğuna dikkat çeken Vali Saran, "Bazıları parasızlıktan değil. İlgisizlik ve dikkatsizlikten kaynaklanıyor. Birkaç torba kireç ve birkaç kilo boya ile çözülebilecek çirkin görüntülerin ortadan kaldırılmasını arzu ediyoruz" şeklinde konuştu.
Ödül verilecek
Bahar çevre temizliği kampanyası başlattıklarını dile getiren Vali Saran, "Bu konuda, komite ve komisyonlar kurulacak. Başarılı olan belediyelere ve köylere ödüller de verilecek "diyerek daha sonra şunları belirtti: "Malatya'da görsel kalite olmadığını görüyoruz. Bu da sosyal ve seviye açısından ilimiz hakkında hiç de iyi düşünceler doğurmuyor. Düşünün, şehirlerarası yolların kenarı çöplük, paslanmış tabelalar, metruk binalar, boyasız binalar. Bunlar iyi olmayan görüntüler. İyi olmayan görüntüleri bahar çevre temizliği kampanyası çerçevesinde ortadan kaldırmak istiyoruz."
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 226
Bu Ay : 226
Toplam : 226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom