Polis okulu kapanmayacak

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu konusuna açıklık getirerek, “İçişleri Bakanımız, Müsteşarımız ve Polis Akademisi Başkanımız ile konuştum. Polis Akademisi Başkanı’nın; Polis Meslek Yüksek Okulu'nun kapanmasının

Polis okulu kapanmayacak Malatya Siyaset

 Çalık, Battalgazi'de kapalı spor salonu ve sentetik çim sahanın yapılacağı müjdesini de verdi.

Battalgazi Kaymakamı Abdulmuttalip Aksoy ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Battalgazi'ye yaptığınız hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.Önümüzdeki süreçte arkadaşlarımızla yaptığımız planlamalarda sizlerinde destekleriyle güzel işler yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti. Battalgazi Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgiler alan Çalık, daha sonra yaptığı açıklamada, Battalgazi ilçesinde çok önemli projelerin olduğunu ve ilçeye hizmetlerinin devam edeceğini kaydetti.

Çalık, Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu konusuna da açıklık getirerek, "Daha önce Polis Okulu kapanacak mı? Kapanıyor mu? Öğrenci sayısı azalacak mı? Diye çok ciddi spekülasyonlar yapıldı. İç İşleri Bakanımız, Müsteşarımız ve Polis Akademisi Başkanımız ile konuştum. Polis Akademisi Başkanı, Malatya'da Polis Meslek Yüksek Okulu'nun kapanmasının söz konusu olmadığını söyledi. Fiziki şartların iyileştirilmesi halinde kapasitenin bin 500'e kadar çıkarılacağı bizlere iletildi. Şu anki mevcut okulumuzun fiziki şartlarını iyileştirip, güçlendirmek için de gerekli girişim ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Dolayısıyla polis okulumuzun sayısı düşecek ya da kapanacak sözleri dedikodu ve spekülasyondan ibarettir. Kapanması asla söz konusu değildir" ifadesine yer verdi.

Çalık'a ziyaretleri esnasında AK Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin ve partililer de eşlik etti.

8 milyon TL'lik proje için gerekli talimat verildi

Milletvekili Çalık, ziyaret kapsamında ilk olarak Battalgazi Kaymakamı Abdulmuttalip Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında bir konuşma yapan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi'nin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi.

 Çalık, Battalgazi'nin en önemli problemlerinden sulama sorunu konusunda gerekli girişimlerin yapıldığına dikkat çekerek, "Battalgazi deyince aklımıza sulamayla ilgili yaşanan sorunlar geliyordu. Bunu ortadan kaldırmak adına Çevre ve Orman Bakanımızla bir görüşme yaptık. Devlet Su İşleri Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Bu çalışmalar sonrasında Battalgazi ilçesine müjde olacak girişimlerde bulunduk. Bu girişim, kısa vadeli sulama sorununu ortadan kaldıracak, Karakaya Barajı'ndan suyun pompayla alınarak Karababa mevkiine getirilip damla sulama yöntemiyle Batatlgazi de sulamanın yapılması. Bu Battalgazili hemşerilerimizin bizden öncelikli istekleriydi. Ben, arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarla Bakanımıza gittiğimizde Bakanımız, Battalgazi'ye geldiğinde hemşerilerimize söz verdiğini ve bu sorunu çözeceğini söyledi. Gerekli talimatı verdi ve çalışmalara dahil edilerek, 8 milyon TL'lik proje için gerekli talimat verildi" şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 261
Bu Ay : 6345
Toplam : 6345

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom