Asırlık aşka kırmızı gül

Arguvan ilçesinde bağlı Yazıbaşı köyünde yaşayan 112 yaşındaki Abdullah Adıgüzel, 91 yıl önce severek evlendiği asırlık aşkı 110 yaşındaki Elif Adıgüzel'in Sevgililer Günü'nü kırmızı gül vererek kutladı.

Asırlık aşka kırmızı gül Malatya İlçe

 Abdullah ve Elif Adıgüzel çifti, Sevgililer Günü'nü iki gün öncesinde yanlarında yaşadıkları oğulları İbrahim Adıgüzel'in evinde kutladı.

     91 yıldan beri aynı yastığa baş koyduğu kocasından kırmızı güller alan Elif Adıgüzel, birlikte yaşadıkları çok güzel günlerinin olduğunu, ancak kendilerini hayata bağlayan şeyin yaklaşık bir asırdan beri birlikte oldukları kocasıyla aralarındaki sevgi olduğunu kaydetti.

     Adıgüzel, şöyle konuştu:

     ''Kocamla birbirimizi yüz yılı aşkın bir süre öncesinden beri tanıyoruz. Severek evlendik. Beni ailemden istedi ve düğün yapıldı. Aradan geçen uzun yıllarda çok şey yaşadık. Kaybettiğimiz çocuklarımız oldu. Üzüldük, sevindik. Acı ve tatlı birçok anımız oldu. Hep yanımdaydı. Yaşadığımız zorluklar, kıtlıklar oldu, ancak birbirimizi kırmamaya gayret ettik. Şimdi geriye baktığımızda çok uzun bir yol görüyorum. Sanırım yolun sonuna iyice yaklaştık. Onunla mutluyum.''

     Günümüzde yapılan birçok evliliğin kısa sürede bitme aşamasına geldiğini ifade eden Elif Adıgüzel, ''Mutsuz olan ve birbirlerini kıran çiftlere üzülüyorum'' dedi.

     Sadece asker iken ayrı kaldık

      Karısından hiç ayrılmadığını dile getiren Abdullah Adıgüzel de severek evlendikleri eşiyle uzun bir birliktelik geçirdiklerini anlattı.

     Adıgüzel, ''91 yıllık evliliğimiz süresince bir tek Çanakkale'de yaptığım askerlik döneminde ayrı kaldık. Uzun ömrümüz boyunca hayat arkadaşım beni hiç bırakmadı'' diye konuştu.

     Adıgüzel çiftinin en küçük oğulları İbrahim Adıgüzel, anne ve babasının evliliklerinin köydeki herkes için örnek olduğunu, insanların uzun süreli evlilik karşısında şaşırdığını ifade etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 451
Bu Ay : 4151
Toplam : 4151

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom