Soğuk hava fiyatları artırdı

Malatya Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Yaşar Eryılmaz, yurt genelinde yaşanan soğuk havaların meyve ve sebze fiyatlarını artırdığını bildirdi.

Soğuk hava fiyatları artırdı Malatya Ekonomi

 Eryılmaz, soğuk hava ve don olaylarından etkilenen sebze ve meyve üretiminin azaldığını, bu durumun fiyatlara yansıdığını kaydetti.

     Her yıl bu dönemde, sebze ve meyve fiyatlarında artış yaşandığına işaret eden Eryılmaz, havaların ısınıp, üretimin artmasıyla fiyatlarda düşüş yaşanacağını belirtti.

     Fiyatların artmasıyla, satışlarda düşüş yaşandığını ifade eden Eryılmaz, şöyle konuştu:

     ''Soğuk hava ve don olaylarından etkilenen sebze ve meyve fiyatlarında artış yaşandı. Her yıl bu dönemde fiyatlarda artış görülür. Havaların ısınması ve verimin artmasıyla fiyatlarda düşüş yaşanacak. Fiyatların artması esnafın satışlarını da düşürdü. 5 kilo sebze, meyve alacak vatandaş 1 ya da 2 kilo alıyor. Pahalı satılan üründen esnafımızın hiçbir zaman karı olmuyor. Biz malı ucuz satarak, sürümden kazanmak istiyoruz. Vatandaş durumu böyle olduğunu bilmiyor. Yaşanan artışın komisyonculardan kaynaklandığını düşünüyor. İlimize tüm ürünler dışarıdan gelince ve üretim az olunca bu durum kaçınılmaz oluyor.'' 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 15
Bu Ay : 7161
Toplam : 7161

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom