Girişimlerimiz sürüyor

İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Mustafa Yücel, aldığı ödülün çok anlamlı olduğunu belirtti.

Girişimlerimiz sürüyor Malatya Spor

 Türk Basketboluna uzun yıllar her alanda hizmet etmiş olan eski Federasyon Başkanı Osman Solakoğlu'nun anısına basketbola ve topluma faydalı olacak şekilde yaşatmak hedefiyle TBF ve Solakoğlu ailesi tarafından düzenlenen ve Efes Pilsen - Türk Telekom müsabakası öncesinde ödülünü alan Yücel, "Osman Solakoğlu ödülü Türk Basketbol'unun en önemli ödüllerinden bir tanesi. İşin profesyonel boyutu olmadan, tamamıyla 12 kategoride, tamamıyla Türk gençliği ve basketboluna hizmete ve eğitime yönelik bir çalışma.

Böyle büyük ve anlamlı bir ödülü aldığım için çok mutluyum. Her zaman söylediğim gibi bireysel anlam dışında ödülü Malatya adına aldığım ve Malatya'ya getirdiğim için çok daha sevinçliyim. Bu önemli ödülü Efes Pilsen - Türk Telekom maçı öncesinde almam ve SKY Türk'ten canlı yayınlanması da ayrı bir gurur verici durum oldu. Üç gün anlatamayacağım kadar heyecanlıydım. Şuan bu ödülü alan 5 kişiden biri oldum. Malatya'da bu ödülü alan illerden birisi olarak federasyon nezdinde tarihe geçti. Ödül töreni içerisinde de birçok önemli insanlarla tanıştık ve aynı zamanda da Malatya Basketbolu ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, katma değerler sağladık. Sonuç olarak benim için bu ödülün anlamını sözcüklerle ifade edemem ama söyleyeceğim tek şey şu ki, Malatya ve ben Basketbol tarihinde bir yer açtık ve o tarihte yerimizi aldık. Bu yüzden çok mutluyum. Ama buna hizmet eden birçok arkadaşım var. Dolayısıyla da onlara da teşekkür ediyorum. Bu hepimizin olan bir ödül bu nedenle de çok mutluyum" dedi.

Yücel, Basketbol Türkiye Kupasının bir ayağının Malatya'da yapılması için girişimlerinin olduğunu kaydederek, "Sportif anlamda ne kadar organizasyon ve ligde temsil gücünüz artarsa, federasyon ve ulusal basının da gözü üzerinizde oluyor. Tabi üç yıl önce basketbol birinci liginden kıl payı döndüğümüz bir takımımız, son zamanlarda da üzülerek söylüyorum ki, Malatyaspor'un sıkıntılı durumu basını ve Türk spor camiasını Malatya'mızın hak ettiği ilgiden mahrum bırakıyor. Ödül töreninde önemli isimler vardı.

Malatya'nın sporuyla ilgili önemli görüşmeler yapma fırsatı da yakaladım. Ama herkesin düşüncesi Malatya'nın sportif anlamda bir uykuda olduğu ve bir an önce bu uykudan uyanması yönünde oldu. Biz de tabi basketbol adına üzerimize düşen görüşmeleri yaptık. İl Temsilcimiz Nail Değirmencioğlu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası ile ilgili girişimlerde bulunmuştu. Bununla ilgili önemli bir geri dönüş oldu. Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nın bir ayağının Malatya'da olacağını söyleyebilirim. Basketbol Türkiye Kupası'nın bir ayağının Malatya'da yapılmasıyla ilgili girişimlerde bulunduk. Tabi bu Malatya'da tesislerin yenilenmesi, ekonominin kalkınması ve Türkiye'nin 4 büyük kulübünün Malatya'ya gelmesi ve ayrıca kayısının tanıtımı açısından önemli bir fırsat anlamına geliyor. Bütün ulusal basın da burada olacak. Bütün basketbol organizasyonlarında federasyon destek vereceğini de bizlere iletti. Bu basketbola büyük bir ivme kazandıracaktır diye düşünüyorum. Önümüzdeki dönem Malatya'daki basketbola gönül veren insanlarla Malatya basketbolunu olması gereken yere getirmek için hep birlikte çalışacağız. Burada ben mantığıyla değil biz mantığıyla gideceğiz. Bu ödül İstanbul'da buraya olan ilgiyi artırdı. Türkiye'nin pek çok yerinde insanlar Malatya basketbolunun tekrar bir canlanma düşüncesi içerisinde oldu. Elimizden geldiği kadar Malatya basketbolunun hizmetindeyim" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 611
Bu Ay : 3584
Toplam : 3584

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom