Malatya'dan Galatasaray’a

Malatya Galatasaray Futbol Okulu'nda iki yıldan beri top oynayan 10 yaşındaki Arif Gültekin, Galatasaray'ın İstanbul Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki seçmelerinde takımın alt yapısına seçildi.

Malatya'dan Galatasaray’a Malatya Spor

  Malatya Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Sezer İnce, düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta itibariyle Galatasaray'ın İstanbul'daki alt yapı seçmelerine katıldıklarını, Gültekin'in çok iyi bir performans sergileyerek takımın alt yapısına seçildiğini söyledi.

     Malatya'dan küçük yaşta büyük bir takıma futbolcu göndermelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden İnce, bundan sonraki hedeflerinin, Gültekin gibi sporcuları Galatasaray öncelikli olmak üzere Türk futboluna yetiştirmek olduğunu kaydetti.

     Baba Mehmet Gültekin ise oğlunun Galatasaray gibi bir takımın alt yapısına seçilmesinin kendilerini gururlandırdığını belirterek, şöyle konuştu:

     ''Oğlum Galatasaray'ın alt yapısına seçildiği için çok mutluyuz. Ama bizim önceliğimiz onun eğitimi. Eğitiminden arta kalan zamanlarda futbol oynayacak. Arif okulunda olduğu kadar futbolda da başarılı. Futbol oynamayı çok seviyor. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi vardı. Doğuştan futbolcu diyebiliriz. Yaşıtları ailelerinden bilgisayar isterken, Arif bizden futbol topu isterdi.''

     Arif Gültekin de takımın alt yapısına seçildiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

     Gültekin, şunları söyledi:

     ''Seçmelere iki kez gittim. Birincisinde seçilemedim. Benim için öncelikli olan şey eğitimim. Okulumda başarılıyım. Benim için eğitimimden sonra futbol geliyor. Fenerbahçeliyim, kendime ise Galatasaraylı Arda Turan'ı örnek alıyorum. İlerde iyi bir futbolcu olmak istiyorum.'' 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 313
Bu Ay : 313
Toplam : 313

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom