Kasapların fiyat sıkıntısı

Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Alaaddin Çalışkan, kırmızı ette yaşanan fiyat artışının en çok kasap esnafını mağdur ettiğini söyledi.

Kasapların fiyat sıkıntısı Malatya Ekonomi

 Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Alaaddin Çalışkan, kırmızı ette yaşanan sıkıntının çözümü için hükümetin canlı hayvan ithalatına izin vermesiyle çözüm bulanacağını söyledi.

Malatya'da kombinede kırmızı et kesiminin yüzde 60 oranında düştüğünü söyleyen Çalışkan, fiyat artışından dolayı en fazla sıkıntıyı kasap esnafının çektiğini ve şuanda birçok kasabın iş yapamayarak işyerini kapattığını ifade etti.

Çalışkan, hükümetin Güneydoğu Anadolu'daki iller için süt hayvancığını, Doğu Anadolu'daki iller içinde kombine hayvancılığı teşvik uygulamasını başlattığını hatırlatarak, ancak uygulamadaki 50 baş hayvan şartının projeyi olumsuz etkileyeceğini, hayvan sayısı şartının en az 5'e indirilmesini istediklerini kaydetti.

Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Alaaddin Çalışkan, şuanda Türkiye'de yaşanan kırmızı et sıkıntısının süt üretimine gereken önemin verilmemesi nedeniyle besilerdeki süt ineklerinin kestirilmesinden kaynaklandığını ifade etti.

Malatya Canlı Hayvan Pazarı'nın Kurban Bayramı'ndan bugüne kadar ilaçlanmadığını ve hijyen kurallarının uygulanmadığını iddia eden Çalışkan, yetkililerden Canlı Hayvan Pazarı'ndaki soruna el atmalarını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 75
Bu Ay : 16211
Toplam : 16211

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom