Aidiyet duygusu artıyor

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesi'nde aidiyet duygusunun arttığını bildirdi.

Aidiyet duygusu artıyor Malatya Eğitim

 Prof. Dr. Cemil Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, ''son dönemde açılan yeni birim, merkez ve fakültelerle birlikte geleceğe dönük olarak bilimsel atılımını güçlendiren üniversitenin açılan yeni fakültelerinden birisi olan Diş Hekimliği Fakültesinin, gerek modern binası gerekse alanında yetişmiş akademisyenleri ile Türkiye'deki diş hekimliği fakülteleri arasında kendisine kısa sürede önemli bir yer edindiğini'' kaydetti.

     Diş hekimliği fakültesinin kliniklerinde verilen çağdaş hizmetin de diş hekimliği alanında büyük sorunlar yaşayan bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılandığını belirten Celik, açıklamasında şu bilgileri verdi:

     ''Yönetim olarak göreve geldiğimiz günden bu yana üniversitelerin bilim ve kültür yuvaları olduğunu, üniversitelerde üretilen bilginin toplumun yararına kullanılması gerektiğini vurguladık. Bu düşünceyle açtığımız her yeni birimimizde olduğu gibi Diş Hekimliği Fakültemiz ve kliniklerinde de toplumun ihtiyacını karşılamanın yanı sıra akademik ve idari personelimizin alanında kaliteli eğitim almış, uzman kişiler olmasına dikkat ettik. Bununla birlikte üniversitemizin önümüzdeki yıllara daha başarılı girebilmesinin temel dayanaklarından birisi olarak da akademik ve idari personelimizin, üniversitemize karşı beslediği aidiyet duygusunun artırılmasını gördük. Diş Hekimliği Fakültemiz, yeni açılan bir fakülte olmasına rağmen burada çalışmaya başlayan akademisyen arkadaşlarımızın, geçmişteki birikimlerinden kaynaklanan bilgilerini derledikleri makalelerini, İnönü Üniversitesi bünyesinde yayınlamış olmaları aidiyet duygusu ekseninde düşünüldüğünde memnuniyet verici gelişmelerdir. İnönü Üniversitesi, önümüzdeki dönemde de akademik ve idari personelinden öğrencisine kadar aidiyet duygusu gelişmiş insanların üniversitesi olarak bilimsel, kültürel ve sanatsal gelişimine devam edecektir.'' 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 638
Bu Ay : 5832
Toplam : 5832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom