Özel idare şirket kuracak

İl Genel Meclisi'nin Şubat ayı toplantıları devam ederken, toplantıda, İl Özel İdaresi bünyesinde şirket kurulması kararlaştırıldı.

Özel idare şirket kuracak Malatya Haber

 İl Özel İdaresi Salonu'nda gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata," İlin seçilmişleri o ilin en büyük demokratik topluluğudur. O ilin tüm meselelerinde fikri vardır. Yetkili olduğu konularda karar alır ve denetler. Yetkisi olmadığı konularda fikrini beyan eder. Biz bazen burada konuları tartışırken kamuoyunda, 'yetkiniz var mı?' gibi sesler çıkıyor. Bu açıklamayı ben zaruri bulduğumdan yaptım. Ankara'da bakanlık temsilcileriyle toplantılarda bu konu devamlı gündeme geldiğinde il meclislerin yerel bazda seçilmiş en demokratik bir toplum olduğu gündeme gelmiştir. İl Genel Meclisleri, seçimle gelmiş yerel bir siyasi iradedir" ifadelerini kullandı.

İl Genel Meclisi toplantısında, İnşaat ve Yatırım Şube Müdürü İl Özel İdaresi Süleyman Şahin de konuşmasında, "Bilindiği üzere, Malatya İl Özel İdaresi tarafından ilimizi ekonomik ve sosyal açıdan ilgilendiren makro düzeyde, ulusal kaynaklar kullanılarak Avrupa Birliği ve çeşitli hibe fonlarından birçok proje yürütülmektedir. Bunların vergi ve muafiyetlerinden yararlanmak için Yatırım Teşvik Belgesi alınması gerekmektedir. Bu nedenle Malatya İl Özel İdaresi bünyesinde kurulacak şirkete İl Özel İdaresi adına imtiyaz verilmesi ve kurulacak şirkette imza yetkisinin Genel Sekreter Sami Er'e verilmesi, şirket kurulması için gereken harcamaların İl Özel İdaresi'nin 2010 yılı bütçesinin ilgili harcama kaleminden karşılanması gerekmektedir. Bu konuda yetki istiyoruz" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 618
Bu Ay : 7764
Toplam : 7764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom