480 bin oy aldık

İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, yaklaşık 480 bin kişinin reyiyle seçilmiş olan Malatya İl genel meclisinin şehrin en büyük yerel demokratik kurumu olma özelliği yanı sıra en büyük sivil toplum örgütü olma özelliğinin olduğuna dikkat çekti.

480 bin oy aldık Malatya Siyaset

 İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, İl genel Meclisleri toplumların en demokratik kurumu olarak, hak ettikleri konuma gelmesinin memnuniyet verici bir gelişme olarak kaydedilmesinin önemini vurguladı. Yaklaşık 480 bin kişinin reyiyle seçilmiş olan Malatya İl genel meclisinin şehrin en büyük yerel demokratik kurumu olma özelliği yanı sıra en büyük sivil toplum örgütü olma özelliğinin olduğuna da dikkat çekti.  

Meclisin tüm sorunlar hakkında fikri vardır

Malatya İl Genel Meclis Başkanı Şavata İl genel meclislerinin 2004 yılında kurulmasına rağmen aradan geçen kısa süre içerisinde kent yönetimlerinde ciddi başarı kazandıklarını belirterek, seçilsin ya da seçilmesin her siyasi fikrin temsilcisi olma özelliğini il genel meclisleri taşımalıdır. Bunun ise il genel meclislerinin standardını ve güvenilirliğini artıracağına inandığını belirtti. Malatya İl Genel Meclisinin her konuda örnek çalışmalar içinde bulunarak, kent yönetiminde istikrarlı ve güven artırıcı faaliyetlerin önünü açmasının toplum nezdinde takdir edildiğinin altını çizen Şavata, “İl Genel meclislerinin seçildikleri ilin en büyük yerel demokratik kurumu olma özelliği yanı sıra en büyük sivil toplum örgütü olma özelliğinin olduğunu belirtti. İl Genel Meclislerinin, Hizmet ettikleri ilin tüm sorunları hakkında fikri vardır. Yetkili olduğu konularda karar verir. Denetler. Yetkisi olmadığı konularda ise düşüncesini belirterek, toplum karşısında ki sorumluluğu yerine getirir” şeklinde ifade etti.

Amaç, hizmet kalitesinde ki çıtayı yükseltmek

İl Genel meclisinin seçilmişlerin seçilmişi olarak değerlendirilmesini gerektiğinin önemine vurgu yapan Şavata, “İl Meclis üyeleri toplumun her kesimi tarafından verilen oylarla meclise gelmişlerdir. Üyelerimizin iktidar partisi veya muhalefet partisi listelerinden gelmelerinin hiçbir önemi bulunmamaktır. Amacımız bize güvenerek oy veren seçmenlerimizin sorun ve problemlerini çözerek, hizmet kalitesinde ki çıtayı yükseltmektir. Ben kamuoyu huzurunda hizmet yarışında tek yürek olan meclis üyelerimizin bu konuda gösterdikleri hassasiyetlerini takdirle karşılıyorum” şeklinde değerlendirdi.

Haber –Foto: Mümtaz Toy

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 305
Bu Ay : 1834
Toplam : 1834

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom