Sivil anayasa şart

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Ömer Çakmak, darbe tarihine son vermenin yolunun, sivil bir anayasaya sahip olmaktan geçtiğini söyledi.

Sivil anayasa şart Malatya Siyaset

 Ömer Çakmak, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet tarihi süresince kaç defa darbe yapıldığını, bu darbelerin hiçbir şekilde milletin menfaatine olmadığını belirtti.

     Cumhuriyeti koruma ve sahiplenme ardına sığınarak Türkiye'de kendi çıkarlarını ve egemenlik egolarını doyurmaya bir söylemde tatmin etmeye çalışan yapıların, milletin biriktirtmiş olduğu zenginlikleri çarçur etmekle ve kaygı dolu korku ile toplumu rahatsız ettiğini savunan Çakmak, şunları kaydetti:

     ''Anayasa Mahkemesi'nin son kararı ile birlikte kendi içerisinde kalma ihtimali yüksek olan bir imkân doğmaktadır. Kararın anayasaya uygunluğu mahkemenin meselesidir. Ancak sivil siyaset için alan daralması kabul edilir bir gelişme değildir. Şimdi meclise düşen, acilen anayasa çalışmalarını ele almak ve gerekli değişikliği sağlamaktır. Milletimiz bir an önce sivil bir anayasaya kavuşturulmalıdır. Aksi halde hiçbir darbe teşebbüsü yargılanamayacak ve aynı tehditler sürmeye devam edecektir. Millet düşmanlığı barındıran ve millete kumpas kurma örnekleriyle dolu darbeler tarihine son vermenin yolu, sivil bir anayasaya sahip olmaktan geçmektedir. Aksi halde ekonomik gelişmeyi bile sağlama şansını yakalama imkanı bulunamayacaktır.'' 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 357
Bu Ay : 6441
Toplam : 6441

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom