Çalık, Kuzey’den yana

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kuzey çevre yolunun şehrin gelişimine katkı sağlayacağı gibi altyapı ve imar uygulamalarının da daha kolay olacağını ifade etti.

Çalık, Kuzey’den yana Malatya Siyaset

 Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen halk gününde yaptığı açıklamada, kentte yaşanan trafik sorunuyla ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

        Karayolları Genel Müdürlüğü ile daha önce yaptıkları görüşmelerde, kent trafiğinin rahatlaması için çok acil çevre yoluna ihtiyaç olduğunu belirlediklerini bildiren Çalık, şöyle konuştu:

     ''Kent trafiğinin rahatlaması için çevreyoluna ihtiyaç vardı. Çevre yolunun kuzeyden mi güneyden mi geçeceği konusuna Karayolları Genel Müdürlüğümüz karar versin istedik. Çevre yolunun, kuzeyden geçmesinin daha elverişli olacağı bilgileri verildi bize. Bu uygulamayla yolun fiziki ve geometrik standartlarını artırarak, trafik güvenliğini sağlamış olacağız. Kuzey çevre yolunun şehrin gelişimine katkı sağlayacağı gibi altyapı ve imar uygulamaları da daha kolay olacak. Dolayısıyla bölge cazibe ve yerleşim merkezi haline gelecek.''

 Malatya Mavi Tren’e yeniden kavuşacak

 Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın 4 Eylül Mavi Treni'ne yeniden kavuşacağını bildirdi.

Geçen hafta milletvekili arkadaşlarıyla Malatya'da yaşanan trafik sorunları için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürünü ziyaret ettiklerini dile getiren Çalık, 4 Eylül Mavi Treni'nin Malatya seferinin, yol çalışmaları ve verimliliğinin az olması nedeniyle kaldırılması konusunda görüşmelerde bulunduklarını ifade etti.

     Çalık, ''Yol çalışmaları yapılıp, tren kalitesi artırıldıktan sonra Malatya, 4 Eylül Mavi Treni'ne yeniden kavuşacak'' dedi.

     Çalık, Gençlik Spor Genel Müdürünü de ziyaret ettiklerini ve Battalgazi ilçesi için kapalı spor salonu sözü aldıklarını kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 431
Bu Ay : 15479
Toplam : 15479

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom