Araçlara uydu takibi

Malatya İl Özel İdaresi, araçlarının takibi için uydu takip sistemi uygulamaya koydu.

Araçlara uydu takibi Malatya Haber

 İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, kurum araçlarının amacı dışında kullanımlarını önlemek için yeni bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, kurum araçlarının arkalarına yazmış oldukları,"Bu araç sizindir, amaç dışı kullanılıyorsa lütfen 2380144 numaralı telefonu arayın" yazısı ile kurum araçlarının amacı dışında kullanılmalarının önüne geçmek istediklerini belirti.

Daha önce yapılan uygulamalarda kurum araçlarının çalışma kontrolünün zor olduğunu, özellikle arazide çalışan iş makinelerinin amacı dışında başka yerlerde çalıştırıldıklarını, bu konuda birçok şikayet ihbarları aldıklarını ifade eden Sami Er, bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak içinde tüm araçların anlık ve geçmiş bilgilerini, yer-konum-kontak-km-hız-yakıt-mesai durumunu internet üzerinden takip, kontrol ve yönetilmesini sağlayan, GSM-GPRS-GPS-SMS-MAIL web tabanlı bir sistem oluşturduklarını, kurum araçlarını uydudan takip etmek için dijital takip sistemi kurduklarını vurguladı.

 Amaç iş kaybını azaltmak

 Genel Sekreter Er, daha sonra şunları belirtti: "Bu sistem ile 7 gün 24 saat tüm kurum araçlarını coğrafi konum göz önünde bulundurularak kontrol etmek mümkün. Amacımız yapılan bu çalışmalar ile iş kaybının önüne geçme kurum araçlarını disipline etmek ve ekonomiye katkı sağlamaktır. Kurum araçlarının zaman, zaman amacı dışında, planlanan işler dışında çalıştırıldıklarının duyumunu ve ihbarını alıyoruz. Bu gibi yanlış çalışmalar yapanlar hakkında disiplin işlemi yapmaktayız. Bu araçların amacı dışında başka yerlerde çalıştırılması birçok sakıncaları da beraberinde getirmektedir. Bu sakıncalardan bazıları; yapılması gereken işler zamanında bitmemekte, yakıt sarfiyatı aratmakta, zaman, zaman kontrolsüz çalışmalara da iş kazaları olmakta, araçların lastikleri zamanından önce yıpranmakta, periyodik bakım zamanından önce yapılmakta, iş palanı dışında çalışan yerlerde araçlar zarar görmekte, şehir içi trafik kuralları ihlali bulunmaktadır. Bu olumsuzları önüne geçebilmek için başta araçların uydudan takip etmeye başladık. Şimdide yeni bir uygulama ile araçların arakasına uyarı niteliğinde yazı yazdırdık. Bu uygulamalar ile de kamu araçlarının faydalı bir şekilde kullanımını hedeflemekteyiz.  Kurum araçlarının korunması ve amacı doğrultusunda kullanılması için kurum olarak ne kadar takip edersek edelim, birtakım olumsuzluklarla karşı karşıya gelebiliyoruz. Bu araçlar kamunun malı olduğu için amaç dışı kullanımında vatandaşımız da aracına sahip çıkmalı yapmış olduğumuz çalışma ile araçların arkasındaki yazılı metni dikkate alarak ilgili telefon numarasını aramalıdır. Bu konuda da vatandaşımızda üzerine düşen görevi yapacağına inanıyorum." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 24
Bugün : 828
Bu Ay : 5718
Toplam : 5718

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom