Doktor ve hemşire sıkıntısı

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde maddi ve personel sorunu nedeniyle hastaların sıkıntı çektiği bildirildi.

Doktor ve hemşire sıkıntısı Malatya Yaşam-Sağlık

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde özellikle yeni doğan ünitesi, romatizmal hastalıklar ünitesi, fizik tedavi, çocuk psikiyatrisi gibi bölümlerde hem doktor hem de personel ile cihaz sıkıntısı çekildiği belirtildi. Röntgen eksikliğinin de yaşandığı Turgut Özal Tıp Merkezi'nde özellikle hemşire eksikliği olduğu da vurgulandı.

Konuyla ilgili görüşleri alınan Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Kaya Saraç, sözü edilen şikâyetlerin doğru olduğunu belirterek, maddi, cihaz ve personel sorununu gidermek için çaba gösterdiklerini ifade etti.

İnönü Üniversitesi için çıktığı ilan edilen 900 kadrodan ancak 100'e yakınını kullanabildiklerini, diğerinin Maliye Bakanlığı tarafından henüz onaylanmadığını aktaran Başhekim Saraç, onaylanan kadronun kademe kademe verileceğini söyleyerek, özellikle hemşire ve doktor sıkıntısı yaşandığını vurguladı.

Sıkıntıları aşmaya çalıştıklarına dikkat çeken Prof.Dr. Kaya Saraç, "Aşmaya çalıştığımız sorunların başında yeni doğan ünitesi hasta yatak sayısı 25 iken 60'a çıkarmak için çalışma başlattık. Altyapı tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde altyapı tamamlanınca yeni doğan ünitesi yatak sayısı 60'a yükselecek" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 602
Bu Ay : 4159
Toplam : 4159

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom