Taş ocağı kapatıldı

Vali Ulvi Saran'ın talimatıyla, Adıyaman il sınırlarında bulunduğu iddia edilen taş ocağının kapatıldığı bildirildi.

Taş ocağı kapatıldı Bölge

 Malatya'nın içme suyunun sağlandığı Kaptaj mevkisine yakın olduğu ve içme suyunu tehdit ettiği gerekçesiyle özel bir şirkete ait taş ocağı, Vali Ulvi Saran'ın yazılı talimatıyla kapatıldı.

     İşletme sahibi Çetin Erkişi, taş ocağında yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın Çelikhan ilçesine bağlı Çampınar köyündeki taş ocağının kapatılması kararına anlam veremediklerini belirterek, Malatya Valiliğinin kapatma yetkisi bulunmadığını savundu.

     Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü tarafından geçen yıl yapılan incelemenin ardından rapor hazırlandığını ifade eden Erkişi, raporda tesisin 5 kilometre mesafede bulunan Kaptaj tesislerine hiçbir zararının olmadığının belirtildiğini söyledi.

     Erkişi, şöyle devam etti:

     ''Taş ocağı ruhsatı Adıyaman İl Özel İdaresinden alındı. Tesisimiz Malatya değil, Adıyaman sınırlarında. Bu tesiste 35 kişi çalışıyor ve birçok insan geçimini sağlıyor. Adıyaman'daki tesisin Malatya Valisinin talimatıyla kapatılması çok ilginçtir. Malatya Valiliğinden Yeşilyurt Kaymakamlığına yazı yazılmış ve kaymakamlıkça tesisin faaliyeti durdurulmuştur. Tesisin tekrar çalışmaya başlaması ve zararımızın telafi edilmesi edilmesi için yasal yollara başvuracağız.''

    

    Kaptaj tesisleri korunması gereken can damarıdır

    

     Malatya Valiliğinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, içme suyu için tehdit oluşturması nedeniyle tesisin faaliyetine son verildiği bildirildi.

     Malatya şehir merkezi başta olmak üzere 2 ilçe ve 9 beldenin içme suyunun buradan karşılandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

     ''Yeşilyurt ilçesine bağlı Kozluk köyünde faaliyet gösteren özel bir şirkete ait taş ocağı, faaliyeti sırasında kullandığı patlayıcı maddenin su kaynaklarına zarar verme riskinin yüksek bulunması nedeniyle Malatya Valiliğinin yazılı emirleri gereği Yeşilyurt Kaymakamlığınca kapatılmıştır. Bundan böyle mevcut bölgede bu tür faaliyetlere izin verilmeyecektir.''  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 160
Bu Ay : 7797
Toplam : 7797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom