Turist sayısı yerinde saydı

Malatya'ya geçen yıl gelen turist sayısı yerinde sayarken, bu yıl daha fazla gelmesinin beklendiği bildirildi.

Turist sayısı yerinde saydı Malatya Haber

Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay yaptığı açıklamada, 2008 yılında Malatya'ya 5-6 bin civarında yabancı turist geldiğini, bu rakamın geçen yıl da hemen hemen aynı olduğunu belirtti. Malatya'ya gelen yabancı turistlerin geçen yıllarda genelde Güney Kore ve Japonlar olduğuna dikkat çeken Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, "Ancak son yıllarda İngiliz, İtalyan, Fransız ve Alman turistler de gelmeye başladı. Bunun nedeni ise, 2006 yılında bastırılan karayolları haritasına, Nemrut Dağı'na Malatya üzerinden de gidildiğinin gösterilmesinin büyük etkisi olmuştur" ifadelerini kullandı. Özbay, yapılan tanıtım çalışmaları nedeniyle bu yıl daha fazla turistin gelmesini beklediklerini ifade etti.

Malatya'ya gelen turistlerin büyük çoğunluğunun Nemrut Dağı'na gittiğini aktaran Derviş Özbay, dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı'na giden turistlerin Malatya'da ise, Battalgazi ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri de gezdiklerini vurguladı.

Aslantepe Höyüğü'nün bu yıl Açık Hava Müzesi olarak açılmasından sonra turist sayısının artmasını beklediklerini de söyleyen Derviş Özbay, Aslantepe Açık Hava Müzesi açılışının İtalya Roma Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirileceğini kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom