En önemli sorun tanıtım

Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sait Kabadayı, ''Turizm konusunda en önemli sorunumuz Malatya'nın tanıtımıdır'' dedi.

En önemli sorun tanıtım Malatya Haber

 Kabadayı, Malatya'nın etrafının sularla kaplı olmasına rağmen balıkçılık ve turizm alanında önemli yatırımların görülmediğini belirtti.

     Keban, Karakaya Barajı ve diğer su kaynaklarında alabalık gibi su ürünleri yetiştirildiğine dikkati çeken Kabadayı, bu konuda verilecek teşvik ve eğitimlerle üretimin artacağını dile getirdi.

     Yerli ve yabancı turistin bölgeye çekilmesi için tanıtımın büyük önem taşıdığına işaret eden Kabadayı, şunları kaydetti:

     ''Aslantepe Ören Yeri, Somuncu Baba Külliyesi, Gürpınar Şelalesi, Anadolu'da ilk İslam mabedi olarak kabul edilen Ulu Cami ve Türkiye'nin en gözde rafting parkurlarından olan Tohma Kanyonu ilimiz sınırlarında. Bünyesinde birçok tarihi hazineyi barındıran ilimizde en önemli sorun turizm konusunda Malatya'nın tanıtımdır. Özellikle Turgut Özal Tıp Merkezi bölgede en büyük hastane olma özelliğini taşımakta. Hastane yatırımına yapılacak olan tanıtım çalışmalarıyla bir hasta kazandırmak, sağlık turizminin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır.'' 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 887
Bu Ay : 3371
Toplam : 3371

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom