Patrik'ten şok sözler!

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye'de 2 bin yıllık patrikhanenin yok olmasını isteyen bir hükümetin iktidarında, kendisini çarmıha gerilmiş hissettiğini söyledi.

Patrik'ten şok sözler! Malatya Kültür-Sanat

Bartholomeos, Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan ’60 Minutis’ programına verdiği röportajda Rumların Türkiye'de ikinci sınıf vatandaş mualemesi gördüğünü savunarak "Türkiye vatandaşı olarak tüm haklarımıza sahip olduğumuzu düşünmüyoruz" şeklinde konuştu.

Muhabirin, "O halde neden Yunanistan'a gitmiyorsunuz?" sorusuna Bartholomeos, "Çünkü biz ülkemizi seviyoruz. Burada doğduk ve burada ölmek istiyoruz. Misyonumuzun burada olduğunu düşünüyoruz. Geçen 17 yüzyıl boyunca olduğu gibi. Ve ülkemdeki yetkililerin neden bu tarihe saygı göstermediğini merak ediyorum.

Türk hükümeti patrikhanenin ülkeyi terk ettiğini görmekten mutluluk duyardı, ama bunun asla gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Burası Kudüs'ün devamıdır ve bizim için en az orası kadar kutsaldır. Zaman zaman çarmıha gerilsek de biz burada kalmayı tercih ediyoruz. Çünkü İncil'de sadece İsa'ya inanmamız değil, onun için acı çekmemiz istendiği de yazıyor." şeklinde cevap Verdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 348
Bu Ay : 6432
Toplam : 6432

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom