Bu köpekler korkutuyor

Kimyasal artıklar, değişen iklim, çevreye verilen zarar artık hayvanlar üzerinde doğrudan doğruya görülmeye başlandı. Yeşile dönen köpekler endişelendiriyor...

Bu köpekler korkutuyor Dünya

İnsanların bilinçsizce çevreye verdiği tahribatın son kurbanları Rusya'nın Yekaterinburg kentindeki sokak köpekleri.

Demiryolu çevresinde yaşayan sokak köpeklerinin günden güne yeşile dönmesi çevre sakinlerini endişelendiriyor. Bölge Halk Sağlığı yetkilileri köpeklerin bilinmeyen bir kimyasal madde yemiş olabilecekleri üzerinde duruyor.

Bölge polis yetkilisi Ria Novosti haber ajansına yaptığı açıklamada, demiryolu işletmesini yasal olmayan atıkları bölgeye bırakmamaları konusunda uyardıklarını belirtti. Yetkili, "Maalesef hem bölgemizde, hem de başka şehirlerden gelenler bilinçsizce tüketiyoruz. Tükettiğimiz maddelerin çöplerini de ortalığa bırakıyoruz. Koruma altında olmayan sokak köpekleri de bunları tüketiyor. Ancak bazı bilinmeyen kimyasal maddelerin de trenlerden bırakılma ihtimali var. Konu ile ilgili çalışmalar sürüyor." bilgisini verdi.

Bölge sakini Aleksey Buharovski de ajansa yaptığı açıklamada, bölgede yaklaşık 20 sokak köpeğinin yaşadığını, yoldan geçenlerin önünde kuyruk sallayarak yiyecek istediklerini ifade etti. İki hafta öncesinden itibaren hayvanlarda anormalliğini fark ettiğini ifade eden Buharovski, yetkililere haber verdiklerini söyledi.

Kızıl cins köpeklerin tüylerinin önce beyazlaşmaya başladığını, ardından da yeşil renge büründüğünü kaydeden bölge sakini, "Önce ben çocukların bir şakası olduğunu sandım. Köpekleri boyadıklarını düşündüm. Ancak günden güne değişiyorlar. Yeşillikleri her geçen gün artıyor." dedi. Buharovski yasal olmayan çöplerin bölgeye bırakılması konusunda yetkililerin tedbir alması gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 806
Bu Ay : 4363
Toplam : 4363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom