Kaosun çıkış adresi

Doğu ve Güneydoğu'da fitili ateşlenen ve büyük şehirlere sıçratılmaya çalışılan 'provokatif' olayların talimatını veren adres deşifre edildi.

Kaosun çıkış adresi Türkiye-Dünya

İstihbarat birimleri terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği/ Kürdistan Türkiye Meclisi'nin (KCK/TM) sözde lideri "Amed" kod adlı Sabri Ok'un Avrupa'dan örgüt tabanına, "Serhildan sürecini genişletin" diye emir verdiğini belirledi.

"Katılımı genişletin"

PKK'nın Avrupa sorumlusu da olan Sabri Ok'un Kandil'den gelen talimatları "İl Meclisi" sorumlularına aktardığı tespit edildi. İstihbarat raporunda Ok'un örgüte müzahir kitleye, "Serhildan'ı genişletin. İl ve ilçelerdeki gösterilerde geniş katılım sağlayın" talimatı verdiği ifade edildi. Avrupa'dan gelen talimat sonrası, PKK terör örgütünün kuruluşu ve sözde 1. kongresinin gerçekleşmesi ile terörist başı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşulları bahane edilerek "sivil itaatsizlik" eylemleri başlatıldı. Provokatif olaylarda kamu binaları, siyasi partiler, askeri lojmanlar ile polis merkezleri taşlandı. Çocukların ön saflarda tutulduğu eylemlerde polislere molotofkokteyli ve havai fişekli saldırılar gerçekleştirildi.

Raporlarla belgelendi

Diyarbakır, Adana, Urfa, Mersin, Van, Hakkari, Yüksekova, Şırnak ve İstanbul'daki Molotofkokteyli, havai fişekli ve taşlısopalı saldırıların arkasında KCK/TM'nin olduğu istihbarat raporu ile belgelendi. Diyarbakır'da bir üniversiteli öğrencinin "faili meçhul" kurşun sonucu ölmesi, Mersin'de de bir gencin silahla yaralanmasına neden olan korsan gösteriler için örgütün geniş katılım sağlamaya çalıştığı belirtildi.

‘PROVOKASYONA gelmeyin’ uyarısı

İçişleri Bakanlığı molotofkokteyli, havai fişek ve taşlı saldırılara hedef olan polisleri, "Provokasyona gelmeyin, sağduyulu davranın" diye uyardı. Polislerden "tahriklere" kapılmamaları istendi. İl ve ilçelerde yaşanacak yasa dışı gösterilere sivil polisler değil tam teçhizatlı Çevik Kuvvet timleri müdahale edecek.

Soğukkanlı olun

Valiliklere gönderilen genelgede, örgütün güvenlik güçleri ile halkı karşı karşıya getirmek istediği vurgulandı. Polis, uyarılara rağmen dağılmayan gruplara tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale edecek. Zor kullanma şartlarında en son çare silah kullanılacak. Havaya açılacak uyarı ateşleri ile grupların dağıtılması sağlanacak. Çevik Kuvvet Şube Müdürleri, olaylara müdahale eden polisleri, "Soğukkanlı davranın, oyuna gelmeyin" şeklinde uyardıkları öne sürüldü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom