Bakan Ersoy, Malatya'yı ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Bakan Ersoy, Malatya'yı ziyaret etti Malatya Haber

 

Ziyarete, Malatya Valisi Aydın Baruş, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Genel Sekreter Yardımcıları ile kalabalık bir heyet katıldı.

Malatya’nın tanıtımına büyük önem veriyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet ve yatırımlarını sunum eşliğinde anlatan Başkan Polat, “Malatya tarihi ve kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak birçok çalışma yapmaktayız. Bu çalışmalarımız içerisinde Türkiye’nin en büyük Fotoğraf Makinesi Müzesi, mutlaka görülmesi gereken bir müze. 1876 yılından buyana çıkan fotoğraf makineleri sergilenmekte. Bunun yanında Malatya Kültür Evi Müzesi, bu müzemizde Malatya tarihini, kültürünü ve Malatyalı sanatçılar Kemal Sunal ve Ahmet Kaya’nın eserleri ve hayatı gelecek nesillere buradan aktarılmakta.  Çocuk Oyun Müzesi, Radyo ve Gramofon Müzesi, Turgut Özal Araştırma Merkezi ve Anı Evi ile ilgili bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla 8 fuar gerçekleştirmekteyiz. Düzenlemiş olduğumuz bu fuarları kalıcı bir merkezde gerçekleştirmek amacıyla Malatya Fuar Merkezi Projesini hazırladık.

Ayrıca Sanat Merkezimiz ile birçok alanda hemşerilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Burada şu anda 17 bin’den fazla kursiyerimiz faydalanmaktadır.  Yapmış olduğumuz bu çalışmaların yanında Malatya Turizmini canlandırmak ve Turizm çalışmalarına katkı sunmak amacıyla Turizm Mastır Planı çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

Ziyaret sonunda günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, kayısı, kayısı kristali ve el işlemeli bakır semaver hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 170
Bu Ay : 15218
Toplam : 15218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom