5 Yılda 11 bin 28 vana

MASKİ Genel Müdürlüğü içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları gerçekleştiriyor

5 Yılda 11 bin 28 vana Malatya Haber

 Çalışmalar kapsamında 5 yıl içinde 11.028 adet vana aktif hale getirildi.

“2018 Yılında 1.650 Adet Vana Aktif Hale Getirildi ”

Malatya’nın altyapı ağını güçlendirmek için çalışmalarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım ve yükseltme çalışmaları yapıyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “içmesuyu hat vanalarını tespit ederek kayıt altına alıyoruz. Kayıt altına aldığımız bu vanalarda, bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda2018 yılında bin 650 adet hat vanasını aktif hale getirdik. 5 yılda toplam 11 bin 28 adet hat vanası yükseltme çalışmaları yaptık.” dedi.

“Arızadan Kaynaklı Su Kesintilerinin Sokak Bazlı Olmasını Hedefliyoruz”

            Çalışmaların ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Hat vanası yükseltme çalışmalarımızdan önce bir sokakta arıza olduğunda, hat vanaları asfaltın altında olduğu için su depodan kesiliyordu. Depodan suyun kesilmesiyle diğer mahallelerin de suyu kesiliyor ve vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Vana yükseltme çalışmaları yapılan sokaklarda artık arıza olduğunda sadece o sokak da sular arıza giderilinceye kadar kesiliyor.Bir sokakta oluşan arızadan diğer mahalleler etkilenmiyor. Şehir genelinde hat vanalarının yükseltilmesi ve aktif hale getirilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 73
Bu Ay : 73
Toplam : 73

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom