Malatya'da Sivil Toplum Günleri açılışı yapıldı

Malatya'nın STK ları ile kamu arası iletişim ve diyalog konularında Malatya'ya özel bir çalışma gerçekleştirdi

Malatya'da Sivil Toplum Günleri açılışı yapıldı Malatya Haber

SİVİL TOPLUM VE KAMU TEMSİLCİLERİ GÜÇLÜ İŞ BİRLİĞİ İÇİN 18-19 ŞUBAT 2019 TARİHİNDE MALATYA’DABİRARAYA GELDİ.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi Malatya Sivil Toplum Günleri açılışı 18 Şubat 2019 tarihinde Malatya Vali Yardımcısı Sayın Güher Sinem Büyüknalçacı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Sivil toplum kuruluşlarının yerel ve merkezi düzeyde karar alma süreçlerine daha etkin katılımı güçlü bir demokratik yapının temel taşlarını oluşturuyor. Etkin katılımın sağlıklı işleyebilmesi içinse hem kamu kurumları hem de sivil toplumun aralarındaki iletişimi, karşılıklı anlayışı ve iş birliğini güçlendirmeleri gerekiyor. Kamu-STK İş Birliği Projesi de bu ihtiyaca yanıt olacak bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapıyor.Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenenSivil Toplum Günleri de bu etkinliklerin başında yer alıyor.

On altıncısı Malatya’da düzenlenen Sivil Toplum Günlerine Malatya’nın yanı sıra Adıyaman, Bingöl, Tunceli ve Elazığ’dan yüze yakın kamu ve sivil toplum temsilcisi katıldı.

Malatya İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür Vekili Sayın Mustafa Özyaprak’ın konuşmalarıyla başlayan program, daha sonra Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın İzzet Güven’in konuşmalarıyla devam etti. Daire Başkanı İzzet Güven yeni teşkilat yapısı ve projeye dair bilgiler verdi. Malatya Valiliği ev sahipliğinde hayata geçirilen toplantınınaçılışında konuşma yapanMalatya Vali Yardımcısı Sayın Güher Sinem Büyüknalçacı da sivil toplum ve kamu arasındaki iş birliği ve iletişimin önemine dikkat çekti.

İlki 9-10 Nisan tarihlerinde Bursa’dagerçekleşen Sivil Toplum Günleri daha sonra 12-13 Nisan Adana;26-27 Nisan Çorum; 3-4 Eylül İzmir; 6-7 Eylül Denizli; 12-13 Eylül Konya; 25-26 Eylül Çanakkale; 2-3 Ekim Erzurum, 14-15 KasımTrabzon, 29-30 Kasım Ankara, 07-08 Ocak Zonguldak, 10-11 Ocak Kocaeli, 15-16 Ocak Eskişehir, 4-5 Şubat Gaziantep ve 7-8 Şubat 2019tarihlerinde de Mardin’dedüzenlendi. İki gün süren ve katılımcılar arasında etkili iletişimin temellerinin atıldığı bu etkinliklere Malatya’dan sonra 21-22 Şubat tarihlerinde Sivas’ta düzenlenecek toplantıyla devam edilecek.

Sivil Toplum Günlerinde kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirildiği bir de panel düzenlendi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İbrahim Gezer; Türkiye Kızılay Derneği Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Umut Yalçın ve Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çolak’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde, söz konusu işbirliğinin önündeki engeller,bu engelleri aşmak için çözüm önerileri ve iyi uygulama örnekleri paylaşıldı.

Programın ilk gününde katılımcılaratölye çalışmaları aracılığıyla STK’ların sorumlulukları ve yardım toplama; işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik çözüm önerileri ve proje ortaklığı geliştirme; STK’ların sorunları ve ihtiyaçları ile kamu ve STK’lar arası iletişim ve diyalog konularında bölgelerine özel bir çalışma gerçekleştirdi ve bir  yol haritası ortaya koydu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 36
Bu Ay : 36
Toplam : 36

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom