Malatya Kızılay olağan genel kurulu yapıldı

Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresi yapıldı. Şubenin başarılarına devam edeceği belirtildi.Üç dönem kuralına takılanlara plaketleri verildi.

Malatya Kızılay olağan genel kurulu yapıldı Malatya Haber

Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresi yapıldı.

 

Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresine Vali Aydın Baruş, Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğg. Hançeri Sayat, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Enver Han, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kızılay Şube Başkanı Av M. Umut Yalçın, delegeler ve gönüllüler katıldılar.

Ramada Otelde yapılan kongreye divan başkanlığını Dr. Ali Yalçın yaptı.

Açılış konuşmasını Şube başkanı Av. Umut Yalçın yaptı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Malatyanın kızılaycılık alanında yaptığığı başarılı çalışmalara devam edeceğini ifade ettiler.

Türkiye Kızılay Genel Başkanı Kemal Kınık yaptığı konuşmada, vagon fabrikası olarak bilinen yerin Türk Kızılayına devredildiğini, buranın hem lojistik hem de üretim yeri olacağının müjdesini verdiler.

Zor zamanlarda kurulmuş bir cemiyet olarak milletimizin olağanüstü şartlara hazırlanması için çalışmalar yürütüyoruz.” dedi. Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay reform sürecini tamamlama yolunda ilerlediklerini söyleyen Kınık, şöyle devam etti: “Olumsuz şartlara yönelik dayanıklılığımızı arttırmak için çalışmamız gerekiyor. Bunun için mottomuzu Güçlü Kızılay Güçlü Toplum olarak belirledik. Bu kapsamda girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Vatandaşlarımızın üretim yapmalarını sağlayacağız. Teşvik ve fonlarla destekleyeceğiz. Üretime katkı sağlayacak projelerimizden birisi de Malatya’daki vagon fabrikasının Afet Barınma Sistemleri fabrikası olarak hayata geçmesi. Milli afet barınma stokları oluşturacağız. İkinci olarak da Malatya Lojistik Köyü kuracağız. Üretilen ürünlerin hızlı pazarlanması ve hammaddelerin ucuz teminini buradan yapacağız. Dolayısıyla Malatya ticaretine katkı sağlayacağız. Gençlerimize ve kadınlarımıza yönelik de pek çok projemiz var dediler.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan örrencilik yıllarında kızılay bursu aldığını belirterek, vefa borcu olarak bundan sonrada her türlü desteği vereceğini ifade ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Haci Uğur Polat selamlama konuşması yaparak desteklerinin devam edeceğini belirttiler.

Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada; “Türk Kızılay’ı gerçekten milletimizin şefkat, merhamet, yardımseverlik duygularının yansıması olan çok köklü bir teşkilat. 1868’den beri yaklaşık 150 yıllık bir mazi de hem Türk milletine hem muhtaç insanlara hem de tüm dünyadaki yoksullara ve merhamet bekleyen insanlara aziz milletimizin bu yardımlarını ulaştırmış ve bugünde artık çok sayılı ülkede yoksul, muhtaç durumda olan insanlara bizim medeniyetimizin simgesi olan hilal simgesinin bayrağı altında bu yardımları ulaştırıyor. Bizde millet olarak bundan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bugün artık Türk milletinin bütün dünyada gayrisafi milli hasılasına göre en fazla yardım eden ülke haline gelmesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği altında devletimizin büyük payı var. Bu sivil toplum kuruluşlarımızın başında Kızılay geliyor. Dolayısıyla Kızılay çalışanlarımızın, emek veren kardeşlerimizin, milletimizin bu merhamet elinin tüm dünyaya uzatılmasında çok büyük fedakârlıkları var. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm çalışanları tebrik ediyorum. Gerçekten gecelerini gündüzüne katarak bu faaliyetleri yürütüyorlar. Bundan sonra bu faaliyetlerin çok daha genişleyerek başarılı bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum dediler.

Seçime tek liste ile gidildi.

Şubenin Yönetim Kurulu ise Gazal Karalı, Selen Kaya, Narin Narin, Abuzer Ay, Ramazan Soylu, Şükrü Özmarasalı, Ömer İnan, Mehmet Şahin, Akif Özbildirici ve Necmettin Zaif isimlerinden oluştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 357
Bu Ay : 1925
Toplam : 1925

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom