Arapgir belediyesi artık CHP'li oldu

Menfaat sarmalına bulaşmış olan kamunun kaynaklarını sürekli yanlı ve yandaş üçgeninde değerlendirildiği ve dışlandığı şu dönemde bu duruş şart oldu.

Arapgir  belediyesi artık CHP'li oldu Malatya Haber

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Binasında düzenlenen törenle CHP'ye üye oldu.

Böylece CHP 'nin malatya'da belediye sayısı üçe çıktı.


  Burada konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, bugün önemli bir gün yaşadıklarını söyleyerek, "CHP Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu kökleri tarihimizin derinliklerinden olan ve bu ülkede yaşayan herkesin atmasının, dedesinin bir partisi olan bir parti. Bugünde iktidarın en güçlü alternatifi olan CHP ana muhalefet görevini sürdürüyor." ifadelerine yer verdi.

Yerel seçimlere CHP olarak en güçlü şekilde hazırlandıklarını dile getiren Kiraz, "Böyle bir süreçte Arapgir'de 10 yıl belediye başkanlığı yapmış aynı zamanda Arapgir'in ve Malatya'nın önemli simalarından biri olan Haluk Cömertoğlu bugün aramıza CHP'ye katılıyor. Ben kendilerine aramıza hoş geldiniz diyorum.Mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum.Bundan sonra halkımıza hizmet etme noktasında birlikte yol yürüyeceğiz.Kendileri partimize üyeliğini yapmış bulunuyor.Cömertoğlu'nun Arapgir Belediye Başkan adaylığı için ismi tarafımızca parti meclisine sunulmuş bulunmakta son söz karar parti meclisimizde değerlendiriliyor" şeklinde konuştu.

  Araçları değil amaçları konuştuklarını ifade eden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise, "10 yıldır gece gündüz çalışıp insanların ortak bir arada yaşantısını temin etmek ihtiyaç ve hizmetlerinin ayrımsız adalet üzere sağlanması için imkan sağlamak seferberliğinde olduk. Bugüne kadar bizlere destek veren bugüne kadar bizi taşıyan eleştiren her anlamda katkı sunan herkese müteşekkirim." dedi.

Geldikleri süreç zarfında içinde bulunduğu grup içerinde ayrışmalar yaşandığını ifade eden Cömertoğlu,"Ben Arapgir'de 10 yıldır bir mücadelenin tarafıyım. Mücadelem halkın haklı tarafında olmak istek ve beklentilerini bu konuda durultmak üzeredir. Benim ve istek ve beklentilerimi karşılayan şuan araç olarak gördüğüm ve disipline edilmiş kurumsal yapısını bugünlere taşımız CHP ile birlikte Arapgir belediyesinde halkın istek ve beklentisini kırmadığım sağ ve solun birbirine karıştığı artık bu konuda hizmet odaklı isimlerin öne çıktığı bu dönemde duruş sergilemenin yerinin CHP olduğuna kara verdim. Bu halkın bir isteğidir. Halk kişisel taşeronlukları artık ret etmektedir. Her geçen gün menfaat sarmalına bulaşmış olan kamunun kaynaklarını sürekli yanlı ve yandaş üçgeninde değerlendirildiği ve dışlandığı şu dönemde bu duruşun şart olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz tarafından Başkan Cömertoğlu'na CHP rozeti takıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Kazım Kaya @Ey Malatya

03 Şubat 2019 23:20

Gerçekten traji komik buluyorum bu olanları. Şimdi sen kalk 10 yıl belediye başkanlığı yap sonra aday gösterilmedin diye CHP ye geç. Bu adamlar iş değil koltuk peşinde. Bunların ana muhalefet partisine de faydası olmaz bilakis zararı dokunur. Sen ne yaptın şimdiye kadar Arapkir ilçesine reyhan çayı dışında. Yapmayın böyle şeyler. Eski Başkanlardan Ali Ekinci de aday gösterilmeyince koşa koşa İyi Partiye geçiş yaptı. Cennet şehir Malatya bunları hak etmiyor. Almayın böyle adamlar. Güzel koltuk sevdası olmayan milletine faydası olacak kişileri seçin

Hasan @Başkan biz seninleyiz

03 Şubat 2019 23:16

Öznur Hanım 10 yıl önce siz aday adayı olduğunuzda arapgirlilerin size tüm tevecühüne rahmen halukla kazanamayız deyip çırpındı. Ama o gün sandıkları patlatmıştınız. Sonrasında da aynı başarıyı aldınız. Arapkir belediyesi borç batağında kurtuldu en güzel hizmetleri sizinle aldı aldı. başkanım yolun açık olsun.

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 312
Bu Ay : 1880
Toplam : 1880

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom