Sendikacılığı herkes için yapacağız

Malatya Eğitin Bir-Sen 1 nolu şube , Malatya basını ile bir araya gelerek yeni yönetimi tanıtarak, yapacakları çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar.

Sendikacılığı herkes için yapacağız Malatya Eğitim

Malatya Öğretmen Evinde gerçekleşen toplantıya Malatya basını temsilcileri ve Eğitin Bir-Sen yeni yönetimi katıldılar.

Hüseyin Söylemez, 'Eğitim ve diğer konularda basın bizim için önemlidir. Basının desteğini ve zaman zaman eleştirisini almak bize güç katacaktır. Seçim arifesinde alanda söylediğimiz sözlerin başında ilkelerimiz vardı. Kurumsal kimliğin hakim olduğu, üyelerini ötekileştirmeyen, kuşatıcı, öz eleştiriye açık, istişarenin hakim olduğu, üyelerine aidiyet duygusu kazandıran, üyeleri için eğitim programları hazırlayan, kurumların doğrularına destek yanlışlarına sendikal tavır koyan ilkeler üzerinden özgün, özgür ve öncü bir sendikacılık sloganıyla yola çıktıklarını belirttiler. Bu söylemimiz sahada ciddi bir karşılık buldu.

Söylemez, ilkeler üzerinden hareketle her türlü işlemin yapıldığı bir anlayışın olacağını, Öncelikle Eğitim-Bir-Sen olarak biz kendi kurumsal kimliğimizi koruduktan sonra paydaşlarımız olan kurumlarında bu kimliğini oluşturmasına da katkı sağlayacağız. Bu konuda gerçekten doğrularına destek olup, yanlışları noktasında da asla yanlışlarını görmemezlikten gelmeden çok kırıcı olmadan yapıcı eleştirilerde bulunacağız. Üyelerimizi ötekileştirmeyeceğiz. Bizden olsun olmasın, isterse inancı inancımızın zıttı olsun, bir hukuksuzluğa uğradığına onun hukukunu korumakla mükellef olduklarını ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 846
Bu Ay : 4290
Toplam : 4290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom