Göçmen öğrencilerden anlamlı ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Göç İdaresi Müdürü Atilla KÖLÜK ve beraberindeki göçmen öğrencileri makamında ağırladı.

Göçmen öğrencilerden anlamlı ziyaret Malatya Haber

 

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla Başkan Polat’ı ziyaret ettiklerini ifade eden göçmen öğrenciler; Malatya Valiliği öncülüğünde bir araya gelerek, bir birleriyle tanıştıklarını ve Malatya’yı daha iyi tanıma fırsatı bulduklarını ifade ettiler.

“Dünyanın Dört Tarafındaki İnsanlara Ev Sahipliği Yapıyoruz”

Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Başkan Polat: “18 Aralık Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla bizleri ziyaret eden kardeşlerimiz göçmendeğil ev sahibidir. Bizim kardeşlerimizdir. Burada bulunan kardeşlerimiz eğitimlerini tamamlamak için şehrimize gelmişler.  Türkiye, dünyanın dört tarafındaki insanlara ev sahipliği yapan, kucak açan bir memleket. Bu hem dinimizdenhem de ecdadımızdan aldığımız bir geleneğimiz, medeniyet algımızdır.

“1000 Öğrencimizi Malatyamızda Misafir Ediyoruz”

Peygamber EfendimizMekke’den Medine’ye hicret ettiği zaman; hicret edenler Muhacir, onları misafir edenler Ensar’dı. Ensar olmak ayrı bir güzel. Bizlerde bu topraklarda 3.5 milyon Suriyeliyimisafir etmekteyiz. Türkiye olarak Dünya’nın her yerine yardım eli uzatıyoruz. Malatyamızda yaklaşık 1000 tane Türk vatandaşı olmayan öğrencimiz eğitim görmekte. Bu bizim için büyük bir şeref. Ben müdürüme ve bizi ziyaret etmek için gelen öğrenci kardeşlerimize tekrardan hoş geldiniz diyorum.” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 338
Bu Ay : 1906
Toplam : 1906

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom