Pütürge Gertan'da çalışmalar devam ediyor

MASKİ tarafından Pütürge İlçesi Gertan Mahallesi’nde gerçekleştirilen 5.5 milyon TL maliyetli, 30 kilometre uzunluğundaki içmesuyu altyapı çalışmalarında 10.2 kilometrelik kısım tamamlandı.

Pütürge Gertan'da çalışmalar devam ediyor Malatya İlçe

 

Çalışmayla bölgede yeni su kaynağı tahsisi alınarak yaklaşık 20 mahallenin isale hattı çalışmasının yapılacağı ve böylelikle bölgenin daha kaliteli ve sağlıklı içmesuyuna kavuşması planlanıyor.

”10.2 kilometrelik kısmı tamamlandı”

Projenin bölge için büyük önem taşıyan bir proje olduğunu ifade eden MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu,"Tepehan Mahallesi; merkez, Sezerler, Solhan, Güldiken, Çamçirik, Hakverdi, Dikilitaş Sokak, Nohutlu Mahallesi;Üran Sokak, Gökçeli (Gertan) Mahallesi;Zevan, Kavak, Tüm, Beşikan ve Yeni Sokak, Uzuntaş Mahallesi;Yolüstü Sokak, Belen, Taşmış Mahallesi ve Pütürge merkez mahallelerine içmesuyu temin edeceğimiz 5.5 milyon TL maliyetindeki 30 kilometrelik içmesuyu hattı çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Çalışmada 10.2 kilometrelik bölümü tamamladık. Bölgenin arazisinin zorlu şartlarına rağmen kurumumuz özverili çalışmalar sergiliyor. Söz konusu bölgede 470 metrelik yatay sondaj çalışması gerçekleştiriyoruz. Bu yatay sondaj çalışmalarımızla yerin altından içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Malatya’nın modern ve daha yaşanılabilir bir şehir olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 892
Bu Ay : 4336
Toplam : 4336

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom